K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Na Korea Open Jančařík s Širučkem uspěli v kvalifikaci čtyřhry


Mezi šestnácti nejlepšími páry turnaje je v prvním kole čekají Japonci

Úspěšný vstup do dalšího podniku seriálu Seamaster 2019 ITTF World Tour zaznamenal český reprezentant Lubomír Jančařík. Vyhrál souboj prvního kola kvalifikace dvouhry a společně s Pavlem Širučkem se následně probojovali do hlavní soutěže ve čtyřhře.

Domácí hráč Park Gyeongtae rozhodně nebyl snadným soupeřem na začátku turnaje. Jančařík prohrál první set, ale pak vývoj zápasu otočil a dotáhl ho do vítězného konce. Ve druhém kole jej čeká Číňan Xue Fei. Pavel Širuček byl nasazen přímo do druhého kola a jeho soupeřem bude Uzbek Zokhid Kenjajev.

Oba čeští hráči v Asii bojují především o body do světového žebříčku ve dvouhře, protože i podnik v Koreji už bude součástí olympijského žebříčku, ovšem radost si udělali i ve čtyřhře. V kvalifikaci porazili silný indický pár Sharath Kamal Achanta, Harmeet Desai 3:1 a postoupili do hlavní soutěže mezi šestnáct nejlepších. V prvním kole změří síly s Japonci Masatakou Morizonem a Maharu Yoshimurou.

V hlavní soutěži ve čtyřhře se naopak neobjeví Dana Čechová se Slovenkou Tatianou Kukulkovou. Prohrály s německou dvojicí Nina Mittelhamová, Shan Xiaona 1:3. Česká reprezentantka už však zná jméno soupeřky ve druhém kole kvalifikace dvouhry. Bude jí Japonka Sakura Moriová. Hana Matelová ve stejné soutěži změří síly s domácí hráčkou Choi Yejin.

 

Seamaster 2019 ITTF World Tour, SHINHAN Korea Open

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra mužů, kvalifikace 1. kolo: Lubomír JANČAŘÍK – Park Gyeongtae (Kor.) 4:2 (-9,9,9,3,-7,9).

Čtyřhra mužů, kvalifikace: Pavel ŠIRUČEK, Lubomír JANČAŘÍK – Sharath Kamal Achanta, Harmeet Desai (Ind.) 3:1 (7,-8,10,9).

Čtyřhra žen, kvalifikace: Nina Mittelhamová, Shan Xiaona (Něm.) – Dana ČECHOVÁ, Tatiana Kukulková (Sloven.) 3:1 (-8,9,6,9).

Více informací o turnaji najdete ZDE