K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Na letošní Czech Open jsou přihlášeni i Ovtcharov s Bollem


Hned v úvodu nové sezony čeká hráče i fanoušky spousta atraktivních podniků

Právě skončeným evropským juniorským šampionátem v Portugalsku se uzavřela sezona 2016/2017 a už za několik dnů začne sezona nová. Nabídne hned na svém startu řadu zajímavých turnajů, včetně toho nejprestižnějšího v České republice. Srpen je nabitý akcemi, na nichž se mohou hráči a hráčky těšit na kvalitní konkurenci a fanoušci na skvělé zápasy.

Hned první srpnový víkend se v Ostravě v herně na Výstavišti, kde působí mistrovský klub TTC Ostrava 2016, sejde deset nejlepších českých mužů a žen na třídenním kontrolním turnaji (4. – 6. srpna). Pro oba reprezentační trenéry to bude ideální prověrka výkonnosti všech adeptů pro nominaci na evropský šampionát družstev v Lucembursku, který se koná v září.

Jen o týden později, tedy 13. srpna, odstartuje v Topolčanech 25. ročník Satellite Tour. Uzávěrka přihlášek na tuto mezinárodní akci, která se skládá ze tří dvoudenních turnajů v Topolčanech, Havířově (16. a 17. srpna) a Hluku (19. a 20. srpna), je do 10. srpna. Tour je vypsána tradičně v kategoriích dorostu, staršího a mladšího žactva.

O slovo se přihlásí rovněž seriál Seamaster 2017 ITTF World Tour. Ve dnech 15. – 20. srpna se koná v Panagyurishte Bulgarian Open, turnaj na němž v loňském roce vyhrál dvouhru Tomáš Konečný. Letos na turnaji pochopitelně nebude chybět a společně s ním na jih Evropy odletí další čeští reprezentanti Dmitrij Prokopcov, Tomáš Polanský, Tomáš Tregler, Iveta Vacenovská, Hana Matelová a Dana Čechová.

Na turnaj v Bulharsku navazuje Czech Open v Olomouci. Podnik stejné série, který ovšem letos slibuje mimořádně kvalitní podívanou. Hrát se bude ve dnech 22. – 27. srpna a mezi přihlášenými najdeme takové hvězdy jako jsou například Němci Dimitrij Ovtcharov (4. hráč světového žebříčku), Timo Boll (6.), Japonec Jun Mizutani (7.), jeho reprezentační kolegyně Kasumi Ishikawaová (7.) nebo Němka Han Ying (9.). Celkem by se na Hané měli představit hráči a hráčky 41 zemí z celého světa, včetně výpravy jedenácti čínských hráčů a hráček. Českou republiku bude reprezentovat celkem pětadvacet mužů a žen.

Ve stejném termínu se koná další ročník Memoriálu Milana Hrachového, turnaje ve Frýdlantu nad Ostravicí, který bude lákadlem nejen pro všechny ty, kteří nebudou hrát v Olomouci, ale také pro dorostence a dorostenky. Výsledky jejich turnajů  se totiž započítávají do českého žebříčku.

Až v dalekém Taiwanu budou naopak na konci prázdnin (19. – 30. srpna) bojovat o co nejlepší výsledky na 29. Letni světové univerziádě čeští akademici. Na prestižní podnik se nominovala osmička českých hráčů a hráček: David Reitšpes, Ondřej Bajger, Michal Beneš, Stanislav Kučera, Karin Adámková, Aneta Kučerová, Kristýna Mikulcová a Tamara Tomanová.

A aby toho nebylo málo, 18. srpna začne prvním kolem nový ročník Extraligy mužů. Nejvyšší domácí soutěž žen pak odstartuje hned na začátku září.

Bližší informace k Czech Open 2017 najdete ZDE