K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Na mistrovství světa Tomáš Martinko ve dvouhře září


Český junior prošel kvalifikací nečekaně hladce a je mezi dvaatřiceti nejlepšími

Vynikajícího úspěchu dosáhl na mistrovství světa juniorů v thajském Koratu český reprezentant Tomáš Martinko. Po skvěle rozehrané kvalifikaci ve dvouhře, kdy první den neztratil ani set, dotáhl své snažení do úspěšného konce. Porazil Novozélanďana Nathana Xu opět 4:0 a svoji skupinu vyhrál.

Zahraje si tak v sobotu první kolo proti jednomu z nasazených hráčů. „Jsem rád za postup, i když los mi hodně přál. To je určitě potřeba říct. Zápasy byly sice všechny 4:0, ale dostal jsem se snad v každém do koncovky, která mi naštěstí vycházela. Před turnajem jsem neměl žádné velké očekávání, bral jsem to jako odměnu za celou minulou sezonu. Jsem spokojený, uvidím jaký bude los a zítra už to bude hodně těžké. Ovšem pochopitelně se pokusím poprat o postup,“ vzkázal z Thajska Tomáš Martinko.

Ostatním českým zástupcům se do dalších bojů postoupit nepodařilo. Ve dvouhře juniorek prohrála Klára Hrabicová s Goi Rui Xuan ze Singapuru a obsadila ve skupině čtvrtou příčku. Linda Záděrová sice zvládla souboj s Egypťankou Hend Fathyovou, ale skončila na druhém nepostupovém místě. A Gabriela Štěpánová kvalifikaci zakončila také výhrou, ale ta nic nezměnila na skutečnosti, že ze třetího místa ve skupině rovněž nepostoupila.

Štěpánová tak bude určitě mnohem raději vzpomínat na postup do osmifinále mixu, kde se představila se Slovákem Filipem Delinčákem. Mezi osm nejlepších párů už sice nepostoupili, prohráli s japonskou dvojicí Hiroto Shinozuka, Kyoka Idesawaová 0:3, ale i přesto je to obrovský úspěch.

Bohužel, o šanci probojovat se mezi šestnáct nejlepších párů ve čtyřhře přišly české reprezentantky Zdena Blašková s Lindou Záděrovou. Blašková onemocněla, bere antibiotika a není vůbec jisté, zda zasáhne v sobotu do turnaje ve dvouhře, kde je desátou nasazenou hráčkou. K zápasu ve čtyřhře, v níž měla hrát právě po boku Lindy Záděrové, český pár nenastoupil.

 

Mistrovství světa juniorů 2019, Korat

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra juniorů, kvalifikace

Skupina 14: Tomáš MARTINKO – Nathan Xu (Nový Zéland) 4:0 (6,8,9,9).

Dvouhra juniorek, kvalifikace

Skupina 5: Goi Rui Xuan (Singapur) – Klára HRABICOVÁ 4:0 (9,6,8,5).

Skupina 6: Linda ZÁDĚROVÁ – Hend Fathyová (Egypt) 4:1 (6,10,3,-10,4).

Skupina 9: Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ – Vivian Okuová (Nigérie) 4:0 (1,5,5,1).

Čtyřhra juniorek, 2. kolo: Iyanu Oluwa Falanová, Vivian Okuová (Nigérie) – Zdena BLAŠKOVÁ, Linda ZÁDĚROVÁ 3:0 w.o.

Smíšená čtyřhra, osmifinále: Hiroto Shinozuka, Kyoka Idesawaová (Jap.) – Filip Delinčák (Sloven.), Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ 3:0 (7,6,4).

Kompletní informace o šampionátu najdete ZDE