K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Na šampionátu dorostu v Havířově už jsou známi první medailisté


Obhájce titulu ve dvouhře Tomáš Martinko bojuje o zlato i ve čtyřhře

Dvoudenní šampionát dorostu v Havířově vyvrcholí v neděli, ovšem už první den soutěží jsou známi první medailisté. Nedělní program deblových soutěží už totiž nabídne pouze semifinálové a finálové souboje. Ve dvouhrách naopak postoupilo do druhého dne v obou kategoriích osm nejlepších.

Favoritům se ve většině případů dařilo, ovšem nouze nebyla ani o překvapení. Zejména dvojice nejlepších českých kadetů nebude na havířovský šampionát vzpomínat v dobrém. Ondřej Květon (SK Jiskra Domažlice) prohrál hned v prvním kole s Adamem Soukupem (SK Přerov), Šimon Bělík (TTC Ostrava 2016) pak nestačil ve druhém kole na domácího Vojtěcha Mynáře. Soutěží naopak bez větších problémů prochází obhájce titulu Tomáš Martinko (TJ Ostrava KST), stejně jako turnajová dvojka havířovský Radim Bako.

Ještě méně překvapení je dvouhře dorostenek. Tam Zdena Blašková (SK Dobré) neztratila v úvodních dvou kolech ani jeden set, domácí Gabriela Štěpánová pouze jeden. Podobně jako Blašková však prochází soutěží bez jediného zaváhání i Linda Záděrová (TTC MS Brno).

Ve čtyřhře dorostenců postoupil do semifinále nejvýše nasazený pár František Onderka (TJ Ostrava KST), Radek Skála (TTC MS Brno), stejně jako turnajové dvojky Tomáš Martinko, Adam Štalzer (TJ Ostrava KST). Medaile už mají jisté také Radim Bako (SKST Baník Havířov) s Matějem Stachem (SK DDM Kotlářka Praha) a také domácí havířovský pár Vojtěch Mynář, Aleš Rusnák.

Také ve čtyřhře dorostenek jsou v semifinále oba nejvýše nasazené páry. Tedy Tereza Pytlíková (SKST Vlašim) s Gabrielou Štěpánovou (SKST Baník Havířov) a Zdena Blašková (SK Dobré) s Helenou Sommerovou (SK DDM Kotlářka Praha). O postup do finále tyto dvojice změří síly s Annou Stránskou (SKST Liberec) a Lindou Záděrovou (TTC MS Brno) s Klárou Hrabicovou (SKST Baník Havířov) s Janou Vašendovou (TJ Ostrava KST).

V mixu míří za obhajobou titulu brněnská dvojice Radek Skála, Linda Záděrová, kteří v semifinále změří síly s Františkem Onderkou a Niahm Štricovou (SK DDM Kotlářka Praha). Ve druhém semifinále si havířovský pár Vojtěch Mynář, Nela Hanáková zahraje o postup do finále s Alešem Rusnákem a Zdenou Blaškovou.

Kompletní informace a výsledky MČR dorostu najdete ZDE