K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Na setkání rozhodčích převzali ti nejzkušenější děkovnou plaketu


Celkem čtrnáct jmen zaznělo během večera, plaketa jim bude připomínat roky strávené za stoly

Ve velmi příjemné atmosféře se neslo během juniorského evropského šampionátu v Ostravě setkání rozhodčích, při němž Komise rozhodčích České asociace stolního tenisu ocenila čtrnáct zkušených sudích, těch aktivních i těch, kteří už svoji činnost ukončili, za jejich přínos v této důležité činnosti.

Ne všichni ocenění se akce zúčastnili, ovšem drtivá většina z nich se aktivně podílí na hladkém průběhu evropského šampionátu. Ocenění z rukou předsedy Komise rozhodčích ČAST Tomáše Malíka a člena Výkonného výboru ČAST a současně jednoho z nejlepších mezinárodních vrchních rozhodčích na světě Petra Bohumského převzali (u nepřítomných alespoň zaznělo jejich jméno): Jiří Dospíšil, Václav Drozda, Stanislav Hanek, Stanislav Haralík, Jiří Hrdý, Jaroslav Jalůvka, Zdeněk Jirásek, Vladimír Lesník, Josef Michal, Jiří Olbricht, Vlasta Svobodová, Pavel Štěpán, Emanuel Votipka a František Zajíc.

Předseda komise rozhodčí ČAST Tomáš Malík byl rád, že se toto setkání uskutečnilo právě v Ostravě a že se s kolegy, kteří reprezentují Českou asociaci stolního tenisu v roli rozhodčích mohl při této příležitosti setkat. „My jsme přes rok přemýšleli, kdy a kde ocenění rozhodčím předat. Pak jsme zvolil akci, která svým významem odpovídá váze našeho poděkování. Ano, šlo především o poděkování za celoživotní činnost. A to nejen při mezinárodních akcích v České republice, ale také na významných podnicích v Evropě i ve světě, včetně například mistrovství světa. Tam všude je možné české rozhodčí potkat. My jsme rádi, že ČAST měla a má takto kvalitní rozhodčí. V současné době ze čtyřiceti mezinárodních rozhodčích mají tři nejvyšší licenci u stolu, tedy modrý odznak. Další tři pak složili zkoušky na mezinárodní vrchní rozhodčí. My všichni jsme se učili a získávali zkušenosti právě od našich starších kolegů, kterým vděčíme za to, že česká škola rozhodčích má ve světě vynikající jméno,“ řekl k setkání.