K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Na TOP 10 juniorů a kadetů dostala pozvánku trojice z Česka


Zdena Blašková i Šimon Bělík už si na tomto turnaji zahráli Helena Sommerová bude mít premiéru

Trojice českých reprezentantů a reprezentantek obdržela pozvánku na prestižní turnaj TOP 10 juniorů a kadetů. Ten se uskuteční ve dnech 4. – 6. října v nizozemském Noordwijku a mezi nominovanými jsou juniorka Zdena Blašková, kadetka Helena Sommerová a kadet Šimon Bělík.

Nejvýše na žebříčku z české trojice je Zdena Blašková, aktuálně evropská dvojka. Šimon Bělík je čtvrtý a Helena Sommerová osmá. Prvně dva jmenovaní už na turnaji nejlepších evropských hráčů a hráček startovali, pro Sommerovou to bude premiéra. Vloni v portugalském Vila Realu obsadila Zdena Blašková sedmou příčku, Šimon Bělík byl osmý.

Největší počet pozvaných hráčů a hráček na letošní turnaj do Noordwijku má Rusko. S deseti nominovanými je suverénně nejúspěšnější, následuje Rumunsko s pěti, Německo se čtyřmi a pak Francie, Polsko a Česká republika se třemi účastníky. Domácí Nizozemsko má sice rovněž čtyři zástupce, ovšem to jen díky divokým kartám. Počty se mohou pochopitelně ještě změnit, protože v případě neúčasti některého z pozvaných dostanou šanci náhradníci.

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE