K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Na turnaji TOP 10 skvěle začala Helena Sommerová


Česká kadetka má po třech kolech bilanci dvou vítězství a jedné prohry

Vynikajícím způsobem vstoupila do turnaje TOP 10 v Berlíně česká kadetka Helena Sommerová. První den vyhrála dva zápasy a pak prohrála v pětisetové bitvě s domácí Annett Kaufmannovou. V juniorské kategorii se Tomáši Martinkovi už tolik nedařilo. Prohrál oba úvodní západy, Linda Záděrová má bilanci 1:1.

Sommerová začala velkolepým způsobem, když porazila třetí hráčku evropského žebříčku kadetek Francouzku Charlotte Lutzovou 3:0. Pak přidala další cenné vítězství nad Irkou Sophií Earleyovou, která je žebříčkově rovněž výš, než česká reprezentantka. Škoda, že nezvládla třetí duel s domácí Annett Kaufmannovou a podlehla jí 2:3. Má totiž za sebou tři papírově nejtěžší soupeřky turnaje.

Turnaj TOP 10 se ale hraje systémem každý s každým a kategorie kadetek je letos jediná, kde nastoupil plný počet deseti hráček. Sommerovou tak ještě čeká šest těžkých soubojů. V turnaji si prozatím nejlépe vedou Němka Mia Grieselová, která se do turnaje dostala z pozice náhradnice a vyhrála tři zápasy poměrem 3:2, a pak také Anna Hurseyová z Walesu. Obě hráčky všechny tři duely úvodního dne vyhrály.

V juniorské kategorii se českým zástupcům dařilo střídavě. Tomáš Martinko prohrál s Němcem Kay Stümperem 1:3 a pak také po pětisetové bitvě s Belgičanem Olavem Kosoloskym. V pátém setu český reprezentant nevyužil jeden mečbol a prohrál nakonec 10:12. Linda Záděrová nestačila na úvod turnaje na Maďarku Helgu Dariovou, když skvěle rozehraný duel nedotáhla do vítězného konce. S Běloruskou Daryou Kiselovou už to bylo o poznání lepší a výhra 3:1 je velikým povzbuzením před druhým dnem turnaje.

 

TOP 10 juniorů a kadetů 2020, Berlín

Výsledky českých hráčů a hráček

Junioři: Kay Stümper (Něm.) – Tomáš MARTINKO 3:1 (7,7,-9,9), Olav Kosolosky (Bel.) – Tomáš MARTINKO 3:2 (-7,9,-5,7,10).

Juniorky: Helga Dariová (Maď.) – Linda ZÁDĚROVÁ 3:2 (-14,-9,8,4,7), Linda ZÁDĚROVÁ – Darya Kiselová (Běl.) 3:1 (16,5,-9,5).

Kadetky: Helena SOMMEROVÁ – Charlotte Lutzová (Fr.) 3:0 (4,7,6), Helena SOMMEROVÁ – Sophie Earleyová (Ir.) 3:1 (8,4,-9,7), Annett Kaufmannová (Něm.) – Helena SOMMEROVÁ 3:2 (9,-6,11,-8,9).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE