K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Náramný obrat a postup. Zdena Blašková je v osmifinále olympijských her mládeže


Česká stolní tenistka perfektně zvládla dramatické utkání s Francouzkou Gauthierovou

Přestože v sedmém setu prohrávala 1:4, dokázala nepříznivý vývoj otočit a po proměněném mečbolu s úsměvem zatnula pěst. Zdena Blašková zdolala Lucii Gauthierovou z Francie nejtěsnějším poměrem 4:3 a na olympijských hrách mládeže v Buenos Aires postoupila do osmifinále dvouhry.

Česká juniorka vstoupila do klíčového střetnutí lépe. Získala ve svůj prospěch první dvě sady, soupeřku decimovala pestrým servisem a nutila ji k chybám. Gauthierová však dokázala srovnat krok, častěji se pouštěla do útoku a zlepšila se i na příjmu.

Nicméně důležitý pátý set ukořistila opět Zdena Blašková, ačkoli v jeho průběhu mírně ztrácela. Levoruká Francouzka ale znovu zabojovala a vynutila si rozhodující sedmé dějství.

V něm Gauthierová, povzbuzena opětovným vymazáním náskoku, odskočila do vedení 4:1. Trenér Tomáš Vrňák v ten moment zavelel k oddechovému času a minutová porada, během které zkušený kouč výmluvně gestikuloval a předával co možná nejvíce pokynů, zafungovala výtečně.

Sedmnáctiletá hráčka SK Dobré okamžitě stáhla tříbodové manko a sedmý set ovládla poměrem 11:8. Odměnou za skvělý, a především bojovný výkon jí bude osmifinálový zápas, ke kterému nastoupí v úterý.

 

Olympijské hry mládeže, Buenos Aires

Výsledky turnaje ve stolním tenise – dvouhra dívek

Skupina B: Zdena BLAŠKOVÁ – Lucie Gauthierová (Francie) 4:3 (6,9,-4,-7,9,-8,8).

 

Kompletní informace o stolním tenise na hrách v Argentině naleznete ZDE