K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Nejstaršího a nejmladšího účastníka šampionátu dělí 48 let


Je to pro mne odměna a taky možnost zahrát si s těmi mladšími, říká šedesátiletý Oldřich Vrtal

V kvalifikaci dvouhry mužů a žen se na mistrovství republiky potkávají hráči a hráčky různých věkových kategorií a pochopitelně i výkonností. Nejinak je tomu i v Teplicích, kde například o postup do hlavní soutěže mužů usilovali dvanáctiletý hodonínský talent Štěpán Brhel a v jiné skupině bychom našli šedesátiletého Oldřicha Vrtala z Vratimova.

Oba sice vypadli hned v základní skupině, pro oba byla však účast na šampionátu velikou odměnou. Oldřich Vrtal den před svými jedenašedesátými narozeninami prohrál tři zápasy, což mu ovšem dobrou náladu nepokazilo. „Je to pro mne odměna, zahrát si na mistrovství republiky, letos zde startuji popáté. Je to hlavně dobrá konfrontace s těmi mladými. Myslím, že není nic nenormálního, že i v šedesáti si mohu zahrát na takovémto turnaji. Spousta hráčů, kteří začínali v době, kdy já jsem končil kariéru v první lize, už nehraje. A já jsem pořád tady. A užívám si to,“ říká bývalý prvoligový hráč Přimdy a Tesly Pardubice. V osmdesátých letech hrál sedm sezon druhou nejvyšší soutěž, na absolutní vrchol však nedosáhl.

Něco jiného je to nyní, kdy se čas od času účastní turnajů veteránů. V kategorii nad šedesát let jen těžko hledá konkurenci. „Vyhrál jsem velký mezinárodní turnaj v Maďarsku, byl jsem druhý na turnaji v Polsku a zlato jsem vybojoval i vloni na turnaji v Praze. Tady v Teplicích mi to tolik nešlo, už jsem jen v roli diváka,“ dodal s úsměvem.

Také Štěpán Brhel nepostoupil ze skupiny, i když jemu se podařilo jeden zápas vyhrát a skončil druhý. Při svém vůbec první účasti na mistrovství republiky dospělých se i on tvářil spokojeně. „Letos jsem si poprvé zkusil zahrát krajský přebor dospělých a podařilo se mi vybojovat postupové místo. Těšil jsem se, že si zahraju s dospělými na mistrovství,“ přiznal věkem stále ještě mladší žák, který už má ovšem zkušenosti z extraligy mužů.

Rozdíl mezi hrou kadetů a dospělých je podle Brhela patrný hned na první pohled. „Jsem zvyklý úplně na jiný stolní tenis. Ale žádné problémy s tím nemám, musím si zkrátka rychle zvyknout. První set se snažím normálně hrát a hledám slabiny soupeře. Pak je potřeba najít správnou taktiku. V tomto směru je přístup k zápasům úplně stejný. Určitě jsem mohl zahrát na šampionátu ještě lépe, ale už teď se těším na příští rok. Zase bych to chtěl proti dospělým na mistrovství republiky zkusit,“ dodal.

Výsledky a podrobnosti k mistrovství ČR dospělých najdete ZDE