K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Nemilosrdní favorité. El Niňo i Ostrava vedou v semifinále play off 2:0


„Doufám, že hned v pondělí sérii ukončíme a budeme se moci připravovat na případné finále,“ věří Jakub Kleprlík

Ani páteční odvety semifinále play off Extraligy mužů překvapení nenabídly. Obhájce titulu TTC Ostrava 2016 deklasoval DTJ Hradec Králové 4:0, pražské El Niňo stejným poměrem zvítězilo nad Sokolem Hradec Králové. Oba favorizované celky tak skvěle využily domácího prostředí, v sériích vedou 2:0 na utkání a mají rázně nakročeno k postupu do finále.

Páteční konfrontace mezi El Niňem a Sokolem Hradec Králové nabídla poněkud vyrovnanější průběh než ta čtvrteční, přesto totožným výsledkem 4:0 uspěli domácí.

Královehradečtí ovšem měli hned v první dvouhře velkou naději na zisk bodu. Vlastimil Buben se bez respektu pustil do Jakuba Kleprlíka, vedl 2:1 na sety a 5:2 na míčky. „Ze začátku jsem špatně přijímal a hledal jsem optimální tempo,“ prozradil Kleprlík. Naopak devatenáctiletý Buben, který zažívá premiérové play off, se i v tak důležitém zápase cítil pohodlně. „Čekal jsem, že moje nervozita v play off bude větší, zatím to zvládám v pohodě,“ konstatoval.

Svá slova potvrzoval i za stolem, trestal jakýkoliv vyšší příjem a jeho bekhendový blok tvořil neprostupnou hráz. Jak se tedy Kleprlík s nelehkou situací vypořádal? „Nic speciálního jsem nevymyslel. Spíše jsem se konsolidoval a využil svých zkušeností,“ vzpomínal Kleprlík, který pak v pátém dějství za stolem dominoval.

Letos poprvé zasáhl do semifinále play off Martin Pavlica. Zápas s Davidem Reitšpiesem nezačal dobře, bylo na něm vidět, že se hledá a zkouší optimální nastavení svých úderů. Reitšpies si často připravoval pozici pro útok servisem a zdálo se, že zvítězí jednoznačně. Za stavu 0:2 na sety ale Pavlica zpřesnil hru a začal předvádět smršť tvrdých topspinů z obou stran. Dokonce disponoval dvěma setboly na 2:2. Reitšpies však oba eliminoval a efektivně proměnil hned svůj první mečbol.

Třetí dvouhru obstarali Antonín Gavlas a Jakub Crha. Stejně jako ve čtvrtek se z vítězství 3:1 radovala levoruká opora El Niňa. Nicméně nechybělo mnoho a zápas by musela rozhodnout pátá sada. Crha za stavu 1:2 a 3:9 předvedl famózní výměnu, kdy nejprve zahrál obranný úder z forhendu, následně chytil pálku do levé ruky a vše korunoval dalším čopem, tentokráte z bekhendu. Od všech přítomných v hale si vysloužil bouřlivé ovace.

Podařený kousek jako by osvaleného borce nakopnul a v následujích minutách Gavlase několikrát dokonale přelstil. Crha sérií šesti bodů srovnal na 9:9, za tohoto stavu ovšem zkazil servis a domácí stolní tenista následně nekompromisně zápas ukončil.

Za téměř rozhodnutého stavu 0:3, vystřídal Michal Lebeda Vlastimila Bubna a příležitost ukázat své umění v extraligovém play off dostal poprvé v kariéře Jan Mokrejš. Rval se statečně, předvedl sympatický výkon. „Byl jsem před premiérou trochu nervózní, ale nakonec jsem s dnešní hrou spokojený. Je to pro mě veliká zkušenost,“ svěřil se Mokrejš. Na sebevědomého Reitšpiese však nestačil. Bronzový medailista z letošního mistrovství republiky zařídil v obou utkání dva body pro El Niňo a na pohodlném vedení v sérii má lví podíl.

Tregler oplatil Olejníkovi porážku a Ostrava rovněž vede 2:0

Tým kolem Petra Korbela tentokráte vstoupil do utkání s DTJ Hradcem Králové úspěšně. Postaral se o to Panagiotis Gionis, který si ve třech setech poradil s Martinem Koblížkem. Ačkoli řecký obranář ztrácel ve třetí sadě už 4:8, sérií precizních obranných úderů a dělových topspinů vývoj zvrátil a jednadvacetiletého stolního tenistu DTJ zdolal v sérii podruhé.

Podobně hladce si počínala i druhá zahraniční akvizice mistrovské Ostravy. Aleksandar Karakaševiš eliminoval nepříjemné servisy Davida Palkovského a zkušeně si dokráčel pro vítězství 3:0.

Třetí duel nabídl dramatickou podívanou plnou krásných výměn od obou hráčů. Martin Olejník ve čtvrtek Tomáše Treglera hladce porazil a domácí hráč toužil zkušenému protivníkovi vrátit vše i s úroky. Dlouho to vypadalo, že Olejník vyzraje na Treglera i podruhé. Neomylným bekhendem určoval tempo hry, honil Treglera po stole a dopracoval se k vedení 2:1 na sety a 6:3 na míčky. Účastník nedávného mistrovství světa družstev byl v útlumu a sáhl po oddechovém času.

Porada s Petrem Korbelem se vyplatila, Tregler skóre dorovnal a v napínavé koncovce využil čtvrtý setbol.

Nicméně nešťastný konec předchozího dějství Olejníka nijak nepoznamenal a v páté sadě odskočil na 9:6. Jenže další body už na své konto nepřidal. Tregler vytáhl překvapivý dlouhý příjem, dva účinné servisy a k radosti ostravského publika Olejníka přemohl.

Za stavu 3:0 byla dvouhra mezi Karakaševičem a Koblížkem pouhou formalitou, srbský reprezentant nepřipustil žádnou komplikaci a pohodlně zvítězil 3:0. Ostrava tak potvrdila, že pokud hraje v plné sestavě, soupeři se jí jen těžko rovnají.

Obě extraligová semifinálové se nyní přesunou do Hradce Králové. V pondělí od 18:00 budou jak Sokol, tak DTJ na domácích stolech usilovat o zdramatizování doposud jednoznačného průběhu sérií. Pokud královehradečtí uspějí a sníží na 1:2, budou hostit další utkání hned v úterý taktéž v 18:00. Případný rozhodující duel by se odehrál ve čtvrtek opět v halách favoritů.

 

Extraliga mužů 2017/2018

Výsledky 2. utkání semifinále play off

TTC Ostrava 2016 – DTJ Hradec Králové 4:0.

Panagiotis GIONIS – Martin KOBLÍŽEK 3:0 (5,4,10), Aleksandar KARAKAŠEVIČ – David PALKOVSKÝ 3:0 (7,6,7), Tomáš TREGLER – Martin OLEJNÍK 3:2 (-6,1,-7,12,9), Aleksandar KARAKAŠEVIČ – Martin KOBLÍŽEK 3:0 (9,7,12).

SF SKK El Niňo Praha – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 4:0.

Jakub KLEPRLÍK – Vlastimil BUBEN 3:0 (8,-9,-10,7,5), David REITŠPIES – Martin PAVLICA 3:1 (9,4,-7,11), Antonín GAVLAS – Jakub CRHA 3:1 (7,-9,5,9), David REITŠPIES – Jan MOKREJŠ 3:1 (2,5,-9,6).

 

Kompletní informace o Extralize naleznete zde