K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Nikolas Endal a Marta Novotná oceněni na kongresu ETTU


Za dlouholetý přínos pro evropský stolní tenis dostali oba čestné uznání

V rámci mistrovství Evropy družstev v rumunské Kluži proběhl předposlední den soutěží pravidelný kongres Evropské unie stolního tenisu (ETTU). Schválil, mimo jiné, navýšení rozpočtu na rok 2022 nebo zavedení oficiálního evropského žebříčku. Součástí tříhodinového jednání bylo také slavnostní předávání čestných uznání za dlouholetý přínos a práci pro evropský stolní tenis.

Vedení ETTU tímto „Badges of Honour“ už pět let oceňuje osobnosti napříč všemi činnostmi. Letos byli mezi oceněnými také dva čeští zástupci. Úspěšná trenérka a dlouholetá členka Komise mládeže ETTU Marta Novotná a bývalý viceprezident ETTU Nikolas Endal. Společně s nimi čestné uznání obdrželi Němec Frank Schreiner, šéf firmy DONIC, a Lucemburčan Paul Schiltz, který pro evropskou unii dlouhá léta pracoval v oblasti technického zajištění.

Členka Síně slávy Unie trenérů Českého olympijského výboru byla tímto oceněním příjemně překvapena. „Se skupinou lidí, kteří jsou v současné době ve vedení ETTU i jednotlivých komisích se znám roky. V letech 2010 až 2018 jsem byla členkou Komise mládeže a po ukončení členství jsem na tuto funkci navrhla Petra Nedomu. Osobně si totiž myslím, že diplomacie je důležitou součástí každého systému a mít člověka blízko vedení evropské unie je pro český stolní tenis zásadní,“ řekla po slavnostním ceremoniálu Marta Novotná.

Sama ovšem podobně ocenění ani nečekala. „Vážím si toho moc. Je to podobná čest, jako stát se členkou Síně slávy Unie trenérů při Českém olympijském výboru. Lidí, kteří mají podobné zásluhy v rámci evropského stolního tenisu, znám mnoho. Proto mě těší, že si vzpomněli právě na mne. Tahle práce je celý můj život, stále mě to baví a moc děkuji za podporu mé sportovní rodině,“ dodala.

Rovněž Nikolas Endal, který byl viceprezidentem ETTU v letech 2011 až 2020, si ocenění současného vedení velice váží. „Je to velmi příjemné, když si někdo všimne vaší práce a pak to třeba tímto způsobem ocení. Velmi si toho vážím. Je to určitě čest nejen pro mne samotného, ale pro celý český stolní tenis, že se na konferenci ETTU o nás hovořilo v tomto duchu. Myslím, že ty roky ve vedení unie přinesly mnoho dobrého. Podařilo se nám například dostat do České republiky dva juniorské evropské šampionátu, turnaj TOP 10 juniorů a vybudovat vztahy, z nichž budeme ještě další roky těžit,“ ohlédl se za svým účinkováním ve vedení unie.

Nezapomněl na další zajímavost. „Příští rok se v Mnichově uskuteční první multisportovní mistrovství Evropy. A mezi vybranými sporty bude také stolní tenis. To byl nápad, který jsme rozpracovali právě v minulém funkčním období. Jsem přesvědčen, že pro popularizaci stolního tenisu je to ideální cesta.“