K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Nominace na ME ve Varšavě bez většího překvapení


Pavel Širuček se s Tomášem Polanským představí i ve čtyřhře mužů

Od 22. do 27. června se bude ve Varšavě bojovat o medaile na mistrovství Evropy jednotlivců. Výkonný výbor České asociace stolního tenisu schválil nominaci na tento vrchol první poloviny letošního roku.

Na základně výsledků na posledním ME družstev mohou Českou republiku na šampionátu v Polsku reprezentovat tři muži a čtyři ženy. Konkrétní nominaci tvoří Pavel Širuček, Lubomír Jančařík, Tomáš Polanský, Hana Matelová, Zdena Blašková, Karolína Mynářová a Kateřina Tomanovská.

Zatímco trenér mužů Josef Plachý měl ohledně tří jmen jasno už dávno, nominace žen probíhala v podstatě ve třech fázích. „O nominaci Hanky Matelové nebylo pochyb. Je to dlouholetá česká jednička a také deblistka světového formátu. Zdena Blašková s Karolínou Mynářovou si místa zajistily na přípravném turnaji v minulém týdnu. Zdena vítězstvím potvrdila, že do ženské reprezentace jednoznačně patří, Karolína se ohromně zlepšila a druhým místem si to uhrála sama. Jméno čtvrté hráčky jsem navrhnul já jako reprezentační trenér. Kateřina Tomanovská vyhrála v sezoně první kontrolní turnaj, nyní na tom druhém byla třetí. To jsou výsledky, kterými si řekla o start na mistrovství Evropy,“ říká Petr Nedoma.

Kromě soutěží ve dvouhře se ve Varšavě bude také hrát čtyřhra. Prozatím jisté dvojice jsou Pavel Širuček s Tomášem Polanským, mix budou hrát Lubomír Jančařík s Hanou Matelovou a jednou z medailových nadějí by měl být pár Hana Matelová se Slovenkou Barborou Balážovou. „Nominace je čerstvá a my se ještě musíme zamyslet a dohodnout s hráčkami na složení dalších deblových párů,“ dodává kouč české ženské reprezentace.