K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Nominační turnaj žen v Olomouci vyhrála Karin Adámková


Hráčka Gumotexu Břeclav si zajistila místo na MS jednotlivců v Budapešti

Čtyři hráčky bojovaly na nominačním turnaji žen v Olomouci o jistotu účasti na letošním mistrovství světa jednotlivců v Budapešti. Účast na šampionátu má jistou česká jednička Hana Matelová a nyní už také Karin Adámková, která turnaj na Hané vyhrála.

Porazila postupně Kateřinu Tomanovskou, Anetu Kučerovou a pak také oddílovou kolegyni Danu Čechovou. Ta skončila s jednou porážkou druhá, třetí skončila Kučerová a čtvrtá Tomanovská. Pro Karin Adámkovou to bylo už třetí vítězství v řadě na podobně důležitém turnaji. Vyhrála před dvěma lety nominační klání před MS v Düsseldorfu, vloni pak právě v Olomouci souboj o letenku na ME v Alicante. „Jsou to velmi stresující turnaje. O tomto už jsem věděla tři měsíce a pořád se mi honilo hlavou, jak dopadne. Mně moc záleží na tom uspět a probojovat se na vrchol sezony, to ale určitě každé hráčce. Zkušenosti v tomto směru ale nijak nepomáhají, do každého zápasu jdu pod velkm tlakem,“ řekla po skončení turnaje jeho vítězka.

Přiznala, že nejtěžší souboj svedla zřejmě hned v úvodu s Kateřinou Tomanovskou, kterou porazila 4:2. „Obecně mi moc levačky nesedí a s Kačkou je to vždycky velký boj. Ale vyhrála jsem a pak už jsem se pořád zlepšovala. Souboj s Danou Čechovou o vítězství byl taky těžký. Ona určitě chtěla turnaj vyhrát, ale ve druhém setu jsem měla velkou dávku štěstí. Prohrávala jsem už rozdílem čtyř bodů, pak jsem odvracela dva setboly, ale pomohlo mi i prasátko. Jsem moc šťastná, že se mi podařilo opět zvítězit.“

Karin Adámková tak může už začít plánovat závěr přípravy na své druhé mistrovství světa jednotlivců. Na tom premiérovém se probojovala z kvalifikace až do druhého kola, což rozhodně nebude snadné zopakovat. „Vůbec jsem ještě nad šampionátem nepřemýšlela. To mohu opravdu až nyní. A moje cíle? Bude opět těžké vyhrát jakýkoliv zápas, ale snad už ze všeho tolik nervózní jako před dvěma lety a víc si to užiju.“

Kompletní nominace bude známa až po schválení Výkonným výborem ČAST.

 

Nominační turnaj žen, Olomouc

1. kolo: Dana ČECHOVÁ – Aneta KUČEROVÁ 4:1 (8,1,7,-9,4), Karin ADÁMKOVÁ – Kateřina TOMANOVSKÁ 4:2 (9,-9,5,7,-8,9).

2. kolo: Dana ČECHOVÁ – Kateřina TOMANOVSKÁ 4:2 (6,-8,10,-9,11,7), Karin ADÁMKOVÁ – Aneta KUČEROVÁ 4:0 (8,6,5,7).

3. kolo: Karin ADÁMKOVÁ – Dana ČECHOVÁ 4:1 (-9,11,9,7,5), Aneta KUČEROVÁ – Kateřina TOMANOVSKÁ 4:2 (-9,-8,8,14,7,2).

Pořadí: 1. Karin Adámková 3 vítězství/0 porážek, 2. Dana Čechová 2/1, 3. Aneta Kučerová 1/2, 4. Kateřina Tomanovská 0/3.