K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

O světové tituly budou nyní bojovat junioři a kadeti


V Portugalsku se na šampionátu představí také osmička českých hráčů

Mistrovství světa v americkém Houstonu skončilo a o slovo se hlásí mladí hráči a hráčky v kategoriích U19 a U15. Jejich světový šampionát začíná v portugalském Vila Nova de Gaia ve čtvrtek 2. prosince a potrvá až do 8. prosince. Soutěžit se bude v družstvech i pěti individuálních soutěžích. A na startu bude také osm hráčů z České republiky.

Do soutěží družstev se na základě světového žebříčku kvalifikovaly české týmy kadetů U15 a juniorů U19. Kadeti jsou ve světovém žebříčku družstev na druhém místě za Rumunskem a družstvo tvoří Štěpán Brhel, Martin Šíp, Jindřich Morávek a David Sochor. Trenérem je Bohumil Vožický. Soutěžit bude pouze osm týmů k.o. systémem. Také čeští junioři U19 se probojovali na základě umístění ve světovém žebříčku, kde jim patří šestá příčka. Družstvo tvoří Adam Štalzer, Šimon Bělík, Ondřej Květon a Tomáš Martinko. Trenérem je Marek Klásek. V této soutěži bude bojovat dvanáct družstev a rovněž se hraje od začátku k.o. systémem.

Po skončení soutěží družstev se rozběhnou boje o tituly ve dvouhrách a čtyřhrách. V kategorii kadetů U15 se do dvouhry nominovali Štěpán Brhel s Martinem Šípem. Společně si pak zahrají i čtyřhru. Ve smíšené čtyřhře nastoupí Štěpán Brhel po boku Slovenky Dominiky Wiltschkové, Martin Šíp bude hrát s Fathimath Dheema Aliovou z Malediv. V kategorii kadetek U15 nemá Česká republika na šampionátu zastoupení.

Ve dvouhře juniorů U19 budou reprezentovat Šimon Bělík a Ondřej Květon, oba si spolu rovněž zahrají čtyřhru. V mixu nastoupí Šimon Bělík s Makhabo Magdievovou z Uzbekistánu, Ondřej Květon pak s Běloruskou Daryou Kiselovou. Ani v kategorii juniorek U19 nemá Česká republika na turnaji zastoupení. Na šampionát se sice kvalifikovala Linda Záděrová, kvůli zranění se však nakonec musela odhlásit.

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE