K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

O víkendu se hraje prestižní turnaj TOP 16


Ve švýcarském Montreux se poprvé představí i česká reprezentantka Hana Matelová

O víkendu 2. a 3. února se ve švýcarském Montreux uskuteční další ročník prestižního měření nejlepších evropských hráčů a hráček TOP 16. Poprvé v kariéře se na něm představí také česká reprezentantka Hana Matelová, která si právo účasti vybojovala postavením na prosincovém evropském žebříčku.

Bezprostředně po zveřejnění nominace Hana Matelová přiznala, že v účast na turnaji po nepovedeném úvodu sezony ani nedoufala, ale pak se kvalitními výsledky na Austria Open a challengeru Belarus Open přece jen mezi vyvolené dostala. „Hovořit o ambicích je opravdu hodně těžké. Bude se hrát hned od začátku vyřazovacím způsobem, takže klíčový bude los. Moc bych si přála, abych na turnaji odehrála víc než jen jeden zápas,“ řekla ke svým plánům na turnaji.

Los osmifinále proběhne přímo v dějišti v pátek v 19 hodin a všichni hráči a hráčky jsou povinni se ho zúčastnit. Osm nejvýše umístěných hráček na žebříčku bude nasazených, což se netýká české reprezentantky, která se na turnaj probojovala jako čtrnáctá.

Turnaj TOP 16 je současně kvalifikací na Světový pohár, který se letos hraje v říjnu v čínském Chengdu. Účast na něm si s určitostí zajistí tři nejlepší hráči a hráčky v pořadí. Další pak mají možnost nominovat se na základě dalšího pořadí a umístění na světovém žebříčku. Například v loňském roce se Světového poháru žen zúčastnilo sedm hráček, tedy všechny čtvrtfinalistky, s výjimkou Sabine Winterové.

Pak jsou tady body do světového žebříčku. Ať už Hana Matelová dopadne v soutěži jakkoliv, z Montreux si odveze minimálně 1080 bodů. To je dvojnásobek bodů, které získala za postup do prvního kola hlavní soutěže na nedávném turnaji seriálu ITTF World Tour Hungarian Open.

Turnaj TOP 16 je zkrátka prestižní záležitostí, prvenství z loňského roku obhajují Němec Timo Boll a Rumunka Bernadette Szocsová. Český stolní tenis na něm měl zastoupení naposledy v roce 2015, kdy v Baku startovala Iveta Vacenovská. Fanoušci stolního tenisu ho mohou sledovat nejen na streamu Laola1.tv, ale také ze záznamu v neděli večer a v pondělí v televizi na stanici Eurosport.

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE