K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

O víkendu startuje nový ročník extraligy žen


Renáta Štrbíková se vrací do české nejvyšší soutěže, bude hrát za TT Moravský Krumlov

Podobně jako česká nejvyšší soutěž mužů, zahájí boje o mistrovské body družstva žen. V letošním ročníku extraligy jich bude startovat deset a v základní části budou usilovat o šest míst do play off. V soutěži jsou dva nováčci. Vítěz play off I. ligy minulého ročníku Řeznovice a také TJ Ostrava KST, která získala místo převodem z KST Hluk.

Letošní ročník nabídne s největší pravděpodobností velmi vyrovnané boje o místa v horní polovině tabulky. Změn v řadě klubů je více než dost. Obhájce titulu áčko SKST Stavoimpex Hodonín se bude muset obejít bez Ivety Vacenovské, ovšem na soupisce má kromě Natálie Partykové, Solomiyi Brateykové a Markéty Ševčíkové také juniorku Lindu Záděrovou a dvojici zahraničních posil. Australanku Jee Hyung Min (aktuálně 504. na světovém žebříčku) a především pak Ng Wing Nam z Hong Kongu (87. na světovém žebříčku, ovšem před pěti lety na 28. místě).

Loňský finalista MSK GUMOTEX Břeclav ZFP GROUP po dlouhých letech nemá na soupisce bývalou maďarskou reprezentantku Vivien Ellöovou. Místo ní zaujme další Maďarka, teprve devatenáctiletá Leonie Hartbrichová, která doplní zkušenou dvojici Dana Čechová, Karin Adámková.

Vloni bronzový tým soutěže CDU SPORT – ST OSTRAVA se sice rozloučil s Tamarou Tomanovou, získal však dvě posily v Moravského Krumlova, konkrétně Kristýnu Mikulcovou a Barboru Kapounovou. Společně s Hanou Bartošovou, Miroslavou Ságlovou a Simonou Šlehobrovou vytvoří velmi vyrovnaný a silný tým.

V SK Dobré k žádným výrazným změnám nedošlo, snad až na změnu jmen Anety Kučerové, která se provdala za Pavla Širučka, a Dagmar Blaškové, která po svatbě přijala příjmení Ilievová. Společně budou extraligu hrát opět se Zdenou Blaškovou a Danielou a Kateřinou Rozínkovými.

Jednoznačně nejzajímavějším přestupem léta je příchod bývalé reprezentantky a několikanásobné mistryně republiky Renáty Štrbíkové zpět do české nejvyšší soutěže. Po ročním angažmá v Itálii se zkušená hráčka představí v dresu TT Moravský Krumlov. Společně s Ruskou Jekatěrinou Černavskou a devatenáctiletou Annou Matějovskou, která přišla z Vlašimi, bude tento tým patřit mezi žhavé kandidáty na medaili.

Posílil bezesporu i SVS Hradec Králové, kam k Olesji Stachové a Lucii Truksové přišla z Ostravy Tamara Tomanová. Do béčka Hodonína definitivně přešla Kateřina Pěnkavová, která bude pomáhat mladým hráčkám Anežce Ilčíkové, Nikoletě Puchovanové, Kláře Ševčíkové a dalším. Oslabil naopak Baník Havířov, přišel o Nikitu Petrovovou a Natálii Grigelovou. V týmu zůstaly Kristýna Štefcová a dvě členky bronzového juniorského družstva z MEJ v Ostravě Gabriela Štěpánová a Klára Hrabicová.

A co dva nováčci? MK Řeznovice je v podstatě béčko Moravského Krumlova a na soupisce má cizinky Olgu Kimovou, Jaroslavu Prykhodkovou a Moniku Uríkovou, společně s nimi pak Sandru Šafaříkovou a na střídavý start juniorku Elišku Šedovou. TJ Ostrava KST bude stavět na zkušenostech Moniky Vybíralové, dravém mládí juniorek Jany Vašendové a Barbory Březinové, o místo v sestavě se jistě poperou i cizinky Ema Labošová a Katsiaruna Vakhliayevová.

Soutěž už fakticky zahájila předehrávka 3. kola, v níž TT Moravský Krumlov porazil MK Řeznovice 6:1, své dvě utkání základní části odehrají ve čtvrtek áčko a béčko Hodonína.

 

Extraliga žen, ročník 2019/2020

Program 1. a 2. kola

Pátek, 30. srpna

SKST Stavoimpex Hodonín – TJ Ostrava KST (18 hodin)

SKST Stavoimpex Hodonín B – CDU SPORT – ST OSTRAVA (18)

MSK GUMOTEX Břeclav ZFP GROUP – TT Moravský Krumlov (18)

Sobota, 31. srpna

SVS Hradec Králové – SK Dobré (10)

SKST Stavoimpex Hodonín – CDU SPORT – ST OSTRAVA (10)

SKST Stavoimpex Hodonín B – TJ Ostrava KST (10)

MSK GUMOTEX Břeclav ZFP GROUP – MK Řeznovice (10)

SKST Baník Havířov – TT Moravský Krumlov (15)

Neděle, 1. září

SKST Baník Havířov – MK Řeznovice (10)

Předehrávky 7. a 11. kola

Čtvrtek, 29. srpna

SKST Stavoimpex Hodonín – SKST Stavoimpex Hodonín B (13 a 18)

Kompletní informace o extralize žen najdete ZDE