K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Obě česká družstva zvládla baráž vítězně

František Onderka

František Onderka ukázal bojovnost a pevné nervy, když v pátém setu čelil stavu 3:7

Za stavu 3:7 v pátém setu rozhodujícího zápasu všem českým fanouškům zatrnulo. František Onderka v tu chvíli klopil zrak k zemi a nevěřícně kroutil hlavou. Vždyť to vypadalo, že kadeti Turecko hladce porazí, v úvodních dvouhrách totiž neztratili ani set. „Pak jsme ale soupeře hrubě podcenili a bylo namále,“ popisuje Josef Braun. Jeho svěřenci další dva zápasy prohráli, a Onderka dotahoval v rozhodujícím zápase čtyřbodovou ztrátu.

Za nepříznivého stavu jsem byl především naštvaný, ale furt jsem bojoval,“ řekl český kadet. Pozitivní přístup se mu vyplatil! Předvedl totiž neuvěřitelný obrat a po proměněném mečbolu mohl radostí zvednout ruce nad hlavu. „Začal jsem hrát namotané topspiny přes forhand a soupeř si s tím nevěděl rady,“ vysvětluje.

Kadeti tedy porazili v neuvěřitelně dramatickém utkání Turecko 3:2 a zahrají si v odpoledním osmifinále. Byl to právě Onderka, který obě své dvouhry vyhrál a významně se na vítězství podílel. Jeho radost z výhry byla o to větší, že jej do Portugalska přijeli povzbudit i rodiče a mladší sestra. „Za fandění jsem moc vděčný, včera jsme všichni společně byli u moře,“ pochvaluje si Onderka.

V českém táboře tedy po utkání panovala spokojenost, ale trenér Braun si dobře uvědomuje, jak blízko fatálnímu selhání se kadeti ocitli. „Už ve třetím utkání v řadě naše čtyřhra své soupeře podcenila. Kluci si myslí, že vítězství přijde samo a nebojují jako o život. Pak můžou přijít podobné komplikace a kdybychom prohráli, byla by to skoro až ostuda,“ rozčiloval se trenér kadetů.

Také na adresu Onderky neměl jen pochvalná slova: „Fanda udělal velikou taktickou chybu. Při hře si nepatrně odřel potah a hned šel pálku reklamovat a v podstatě z vlastní vůle ji vyměnil. Přitom má na náhradní raketě odlepený potah.“ Důležitý je ale výsledek a ten hovoří ve prospěch českých reprezentantů.

František Onderka

Vítězné gesto Onderky patří rodičům na tribuně

Zdena Blašková proměňuje svůj třetí mečbol a pečetí vítězství juniorek 3:1 nad Maďarskem. Česká juniorka vykouzlila na tváři úsměv a bylo vidět, jak moc se jí ulevilo. Aby ne, protože nedělní ráno ji nezastihlo v herní pohodě. V prvním zápase nevycházelo Blaškové téměř nic, vůbec se nemohla spolehnout na svůj sendvič, a i přes zarputilost a snahu nedokázala trápení prolomit. Nicméně z úvodní porážky se obdivuhodně otřepala a za stavu 2:1 přidala poslední bod potřebný k celkovému vítězství.

Viděla jsem, že vedeme 2:1, takže jsem si věřila a doufala, že můj výkon bude lepší,“ vysvětlovala Blašková. A skutečně, nejlepší česká juniorka se dokázala zvednout a svou soupeřku přehrála jasně ve třech setech. „Sledovala jsem její první zápas a přesně jsem tedy věděla, co mám hrát. Z vítězství mám samozřejmě velkou radost,“ dodala.

Další dvě české juniorky zvládly své zápasy bravurně. Kateřina Čechová sice v první sadě promarnila šestibodové vedení, ve zbylém průběhu však nedala Maďarce Feherové nejmenší šanci. Stanislava Slezáková také pomohla jedním bodem k vítězství. Nastupovala sice za vyrovnaného stavu, roli favoritky ale zvládla bezchybně.

Sice jsme hráli s výrazně oslabeným soupeřem, ale je to dobrá výhra,“ zhodnotil utkání Tomáš Vrňák. Narážel tak na skutečnost, že nejlepší Maďarka Hartbrichová do utkání kvůli zranění nenastoupila. „Udělali jsme další krok k zajištění účasti v A divizi pro příští rok,“ pochvaloval si Vrňák. Jeho svěřenkyně tedy postoupily do osmifinále a nyní jim stačí vybojovat jedinou výhru a vrátí se zpět do elitní divize. Třeba ji přidají hned v neděli odpoledne.

 

Mistrovství Evropy mládeže, Guimarães

Výsledky českých reprezentantů

Družstva kadeti, baráž: ČESKÁ REPUBLIKA-Turecko 3:2. Tomáš Martinko-Kaan Donmez 3:0 (10,6,5), František Onderka-Yucel Ocak 3:0 (9,10,1), Radek Skála, František Onderka-Kaan Donmez, Yucel Ocak 2:3 (-10,-9,7,9,-7), Tomáš Martinko-Yucel Ocak 2:3 (10,-5,8,-10,-6), František Onderka-Kaan Donmez 3:2 (9,-7,-9,8,8).

Družstva juniorky, baráž: ČESKÁ REPUBLIKA-Maďarsko 3:1. Kateřina Čechová-Orsolya Feherová 3:1 (-10,8,5,5), Zdena Blašková-Fanni Harasztovichová 1:3 (-5,-7,5,-6), Stanislava Slezáková-Dorottya Tolgyesová 3:1 (6,-6,4,4), Zdena Blašková-Orsolya Feherová 3:0 (8,6,5).

Kompletní výsledky naleznete zde

Související novinky

Všechny novinky