K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Olomouc bude už posedmé dějištěm Czech Open


Tomáš Polanský s Lubomírem Jančaříkem si po tiskové konferenci zahráli na terase Krajského úřadu

Tradičně na konci srpna se Olomouc stane centrem světového stolního tenisu. Ve dnech 21. – 26. srpna 2018 se v Olomouci uskuteční už posedmé turnaj seriálu Seamaster 2018 ITTF World Tour, na němž budou startovat hráči a hráčky absolutní světové špičky.

V OMEGA centru sportu si diváci opět přijdou na své, organizátoři slibují účast takových hvězd, jakými jsou legendární Němec Timo Boll, mistr Evropy Emmanuel Lebbesson a řada asijských hráčů, včetně loňského vítěze Japonce Tomokazu Harimota. „Máme veliký zájem na tom, aby se geniální junior opět na našem turnaji představil. Nebude však jediný, v letošním roce se pravidelně turnajů světové série účastní i přední hráči a hráčky z Číny. Nic lepšího samozřejmě světový stolní tenis nenabízí,“ říká místopředseda České asociace stolního tenisu Nikolas Endal.

Letošní Czech Open se bude hrát o celkovou dotaci 160 000 dolarů, což je o dvacet tisíc víc než vloni. Turnaj je jedním z dvanácti největších podniků okruhu World Tour a svoji pozici si chce udržet i pro další roky. „Už je jisté, že se tento podnik uskuteční i v roce 2019, máme velikou radost, že je turnaj i z pohledu mezinárodní asociace stolního tenisu úspěšným. Například vloni přenášelo živě závěr turnaje jedenáct televizních stanic z celého světa a sledovanost bojů o medaile dosáhla 500 milionů diváků. To je úžasné číslo, které dělá z turnaje akci světového významu. Za to samozřejmě patří obrovský dík našim významným partnerům, kterými jsou Olomoucký kraj a statutární město Olomouc,“ připomíná Nikolas Endal.

„Podpora tak prestižní akce, jakou je světový turnaj ve stolním tenise, je pro Olomoucký kraj samozřejmostí. Nejde jen o sportovní rozměr události, ale také o to, že na špičkové hráče se do Olomouce přijedou podívat lidé z celého světa, kteří tak dostanou příležitost poznat náš region,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Ve stejném duchu podporu turnaje vnímá také vedení města. „Sportovní akce světové úrovně Olomouci sluší a zvyšují prestiž i povědomí o našem městě jako o městě sportu,“ hodnotí význam sportovního podniku náměstek primátora města Olomouce Ladislav Šnevajs. „Přeji hráčům, rozhodčím, trenérům i divákům radost ze hry, mnoho sportovních zážitků a příjemný pobyt v Olomouci,“ vzkázal všem účastníkům Czech Open..

Systém turnaje bude stejný jako v loňském roce. První dva dny se hraje kvalifikace a od 23. srpna pak hlavní soutěže. Opět se bude hrát systémem multiballs, který byl na okruhu World Tour testován poprvé vloni právě v Olomouci. Letos už ho používají všechny turnaje na okruhu.

Fanoušci uvidí samozřejmě nejen na hráče a hráčky z celého světa, ale mohou také fandit českým reprezentantům a reprezentantkám. Do Olomouce se moc těší i letošní mistr Evropy do 21 let Tomáš Polanský, který kvůli zranění ramene ukončil letošní sezonu o několik týdnů dříve. „Je to škoda, že zranění přišlo právě po mistrovství Evropy do 21 let. Byl jsem v dobré formě a měl jsem v plánu ještě odehrát dva velké turnaje. Ale to se nedá nic dělat. Jsem už naštěstí v pořádku a pomalu začnu s tréninkem. V létě už budu doufám dobře připraven. Mně se v Česku vždycky hraje moc dobře, před pěti lety jsem v Ostravě vybojoval zlato na mistrovství Evropy kadetů, v Praze jsem zase před dvěma lety vyhrál turnaj TOP 10 juniorů. Domácí prostředí mi zkrátka vyhovuje, takže věřím, že i na Czech Open se mi bude dařit. Je to ale velmi kvalitní turnaj a prosadit se mezi nejlepší není vůbec snadné,“ říká mladý český reprezentant

Není samozřejmě jediný, kdo by se před českými fanoušky rád předvedl ve skvělé formě. V Olomouci budou startovat, členové družstva mužů, které obsadilo na nedávném MS ve Švédsku 13. místo. Konkrétně Tomáš Konečný, Pavel Širuček, Tomáš Tregler a Lubomír Jančařík, ale také české reprezentantky Hana Matelová, Dana Čechová, Karin Adámková či Zdena Blašková. „Čekáme účast zhruba tří set hráčů a hráček. Do uzávěrky přihlášek zbývá ještě pár týdnů, ale už nyní víme, že například opět přijede na Czech Open výprava Číňanů, která se ohlásila s předstihem kvůli vyřizování víz,“ dodává Nikolas Endal.

Foto z tiskové konference: Olomoucký kraj