K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Onderka s Blaškovou vítězi žebříčkového turnaje dorostu


Nasazená jednička turnaje Zdena Blašková to ve finále s Annou Klempererovou neměla snadné

V Havířově se necelý týden před vánoci hrají poslední žebříčkové turnaje v tomto roce. V kategorii dorostu se z vítězství radovali František Onderka z TJ Ostrava KST a Zdena Blašková z SK Dobré.

Nasazená jednička v turnaji dorostenců Tomáš Martinko prohrál v semifinále s domácím Radimem Bakem, takže se cesta k triumfu otevřela pro jeho oddílového kolegu z Ostravy Františka Onderku. Ten si v semifinále poradil se Šimonem Bělíkem a pak v boji o celkové vítězství porazil havířovského Baka 3:1.

V turnaji dorostenek rovněž došlo k několika překvapením. Hned ve druhém kole vyřazovacích bojů vypadla nasazená dvojka Gabriela Štěpánová, která prohrála s Terezou Jiráskovou. Neuspěla ani Linda Záděrová, rovněž ve druhém kole prohrála s Annou Klempererovou. Ta se po výborném výkonu probojovala až do finále, v němž podlehla nasazené jedničce Zdeně Blaškové z SK Dobré. Hlavní favoritka to však rozhodně jednoduché neměla, protože hráčka Sokola PP Hradec Králové 2 si skvělou hrou vynutila pětisetovou bitvu. V rozhodujícím dějství však už ale dominovala Blašková.

 

Žebříčkové turnaje mládeže 2018

Dvouhra dorostenců, semifinále: Radim BAKO (SKST Baník Havířov) – Tomáš MARTINKO (TJ Ostrava KST) 3:0 (7,7,6), František ONDERKA (TJ Ostrava KST) – Šimon BĚLÍK (TTC Ostrava 2016) 3:1 (9,-10,6,7), finále: František ONDERKA – Radim BAKO 3:1 (5,-8,14,4), o 3. místo: Tomáš MARTINKO – Šimon BĚLÍK 3:0 (5,9,5).

Dvouhra dorostenek, semifinále: Zdena BLAŠKOVÁ (SK Dobré) – Kristýna PĚNKAVOVÁ (SKST Vlašim) 3:0 (7,8,7), Anna KLEMPEREROVÁ (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) – Eliška ŠEDOVÁ (TTC Ústí nad Orlicí) 3:2 (6,8,-8,-8,10), finále: Zdena BLAŠKOVÁ – Anna KLEMPEREROVÁ 3:2 (-9,6,9,-8,4), o 3. místo: Kristýna PĚNKAVOVÁ – Eliška ŠEDOVÁ 3:2 (-8,1,-9,7,10).

 

Kompletní výsledky turnaje dorostu najdete ZDE