K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ostrava hostí v Lize mistrů obhájce trofeje


Divákům se představí mistr Evropy Timo Boll, hrát ale bude i Petr Korbel

Český mistr považuje tento duel za utkání roku. Jak by také ne, ve středu od 18 hodin přivítá ve čtvrtém kole Ligy mistrů obhájce trofeje Borussii Düsseldorf. Suverén skupiny A v letošním ročníku opět bude mít ty nejvyšší ambice a prozatím nezaváhal ani v jednom souboji.

Disponuje mimořádně kvalitním kádrem v čele s úřadujícím mistrem Evropy a třetím hráčem světového žebříčku Timo Bollem. Společně s ním jsou však na soupisce i další hráči světového formátu. Švédové Kristian Karlsson (25. hráč světa) a Anton Källberg (140.), Ind Sharath Kamal Achanta (31.) a Egypťan Omar Assar (53.).

Domácí rozhodně tak silný a vyrovnaný kádr nemají, navíc, k utkání nebude k dispozici Chilan Felipe Olivares. „Felipe odletěl domů protože ho povolal tamní národní svaz. Má zkrátka nějaké reprezentační povinnosti a nebylo možné se s chilským svazem domluvit. Proto nastoupíme ve stejné sestavě jako v prvním utkání v Německu. Jedničkou bude Tomáš Tregler, dále pak Ondra Bajger a já,“ vysvětluje šéf ostravského klubu a také hrající trenér družstva Petr Korbel.

Dodává, že jeho zařazení do sestavy bylo v plánu tak či onak. Kvůli předpisům stejně musel minimálně v jednom utkání kvůli jeho bodům ze žebříčku, které českému mistru vlastně do prestižní soutěže pomohly, nastoupil. „Takhle jsme si to plánovali na začátku sezony, že už jeden zápas na svém kontě mám, to nic na věci nemění. Těším se na souboj s Borussií stejně jako všichni ostatní. Bude to velký svátek, já německý klub vždycky přirovnávám k Realu Madrid ve fotbale. Je to v evropském stolním tenise úplně stejný pojem a úspěšný klub, jako Real ve fotbale.“

Korbel v Düsseldorfu před řadou let tři sezony působil a zná spoustu činovníků a samozřejmě všechny hráče. „Mám k tomuto klubu opravdu velmi osobní vztah a byl jsem rád, že i před třemi lety, kdy jsem působil v Havlíčkově Brodu, nám ho los přisoudil do skupiny. Domácí utkání mělo tehdy fantastickou atmosféru a já pevně věřím, že to bude podobné i tentokrát. Timo Boll určitě přijede a on je prostě obrovským tahákem pro diváky. Budeme mít v hale připraveno zhruba čtyři sta míst, tak doufám, že bude vyprodáno. Soupeř je jasným favoritem a pro nás bude každé dílčí vítězství obrovským úspěchem, ale i tak se mohou diváci těšit na skvělý stolní tenis,“ dodává Petr Korbel.

Utkání čtvrtého kola skupiny A Ligy mistrů se hraje v hale na Výstavišti ve středu 14. listopadu od 18 hodin, vstupné je 150 korun. Utkání budete moci sledovat také živě na streamu Laola1.tv

Související novinky

Všechny novinky