K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ostrava postoupila v Evropském poháru do play off


Tři klíče k postupu, to byly tři proměněné mečboly v pátých zkrácených setech

Něco mimořádného se povedlo hráčům TTC Enfireex Ostrava v utkání Evropského poháru proti TTSC UMMC-ELEM. Béčko ruského velkoklubu z Jekatěrinburgu porazili 3:1 způsobem, který nemá obdoby. Všechny tři vítězné zápasy rozhodli Ostravané ve zkráceném pátém setu, kdy se hraje jen do šesti vítězných bodů. Hráči se po jednom míčku střídají v podání a za stavu 5:5 o vítězi rozhodne jediný bod.

Situaci, kdy by se něco podobného v krátké historii tohoto pravidla stalo, si nepamatuje ani Petr Korbel, který shodou okolností na turnaji v chorvatském Varaždinu své předchozí dva zápasy právě tímto „zlatým bodem“ prohrál. „Když jsem odjížděl na tento turnaj, říkal jsem si, ať něco zajímavého zažiju. Stalo se. Tohle je fakt unikátní. Pipe Olivares prohrával v rozhodujícím setu 1:5 a vyhrál, já jsem tekl 3:5 a vyhrál, no a Kuba Kleprlík to měl 2:5 a taky vyhrál. Je těžké spočítat, kolik měli soupeři mečbolů, ale bylo jich asi tak dvanáct, možná víc,“ řekl po utkání bývalý úspěšný český reprezentant.

Přiznal ovšem, že se mu úplně pravidlo o zkráceném setu nezamlouvá. Pro diváky adrenalinová záležitost a určitě i zatraktivnění tohoto sportu, je pro hráče dost nepříjemné. Do hry totiž více než kdy jindy vstupují faktory, jako jsou prasátka, nepovedený servis, špatně přečtený příjem a další. „Je to dnes děsný fofr. Já bych se nerad dočkal doby, kdy se bude hrát do šesti bodů každý set. Pamatuji doby, kdy se hrálo do jedenadvaceti bodů. Hráč musel ve dvouhře udělat šedesát tři míčků, aby zvítězil. Teď už stačí na turnaji v singlu čtyřicet čtyři a stále se hledají cesty, jak to ještě zkrátit. Nevím, jestli je to dobře. Dostanete v rozhodujícím setu dvě prasátka, jednou to blbě odskočí a pak to zkuste dohnat.“

Z postupu do play off má však pochopitelně radost. Ostrava obsadila ve skupině D druhé místo a je mezi osmi nejlepšími. „Rakušané byli jasně nejlepší ve skupině a zaslouženě ji vyhráli. Naopak rumunský mančaft byl nejslabší. Rozdali jsme si to s béčkem Jekatěrinburgu a se štěstím vyhráli. Jsem velmi spokojen. Teď už to bude hodně těžké, ale my jsme tady jeli i pro body do evropského klubového rankingu. Podle něj se bude nasazovat například do Ligy mistrů v příštím roce,“ dodal Petr Korbel.

Do play off postoupila nejen Ostrava, ale také oba kluby, v nichž působí další čeští hráči. Rakouský Solex-Consult Wiener Neustadt s Tomášem Konečným v sestavě vyhrál skupinu D, německý Post SV Mühlhausen 1951 e.V. v sestavě s Lubomírem Jančaříkem naopak ovládl skupinu A.

Foto: ettu.org

 

Evropský pohár mužů, Varaždin

Výsledky v základních skupinách

Skupina D: TTC Enfireex Ostrava – TTSC UMMC-ELEM 3:1

Jakub KLEPRLÍK – Danila TRAVIN 1:3 (11,-7,-5,-6), Felipe OLIVARES – Michail PAJKOV 3:2 (-4,8,-9,10,5), Petr KORBEL – Anton KOTOV 3:2 (7,6,-5,-9,5), Jakub KLEPRLÍK – Michail PAJKOV 3:2 (7,8,-8,-11,5).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE