K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ostrava překvapila Elizzu a probila se do čtyřky


Choceň se postupně propadá tabulkou

V 1. lize mužů během hracího víkendu došlo k několika překvapivým výsledkům a velmi vyrovnaným zápasům. 9,5 hodiny dohromady například trvala dvě utkání Nového Jičína, který předvedl na domácích stolech skvělé výkony a obral o body dva favority. Nejprve v sobotu po bezmála pětihodinovém maratonu porazil Hustopeče 10:8 a v neděli obral také lídra tabulky Hodonín po remíze 9:9.

Bez zaváhání si ve Východních Čechách vedla „Morenda“, která porazila Sokol HK 10:5 a Choceň 10:4. Se stejnými soupeři si hravě poradil také Havlíčkův Brod, u kterého není tajemstvím, že pomýšlí na postup do nejvyšší české soutěže.

Možná trochu překvapivě jednoznačný byl souboj na hranici pásma o udržení, kde domácí Liberec přejel DTJ Hradec Králové 10:4. „Bohužel, čekali jsme, že zápas bude mnohem vyrovnanější. Od začátku ale šlo všechno proti nám. Prohráli jsme obě čtyřhry, Lukáš Foff překvapivě prohrál s Petrem Šilhánem a já ztratil vyhraný zápas s Michalem Blinkou. Hned v druhém jsem si navíc obnovil nedoléčené zranění a musel jsem střídat. Domácí si pak už utkání v poklidu hlídali. Pro nás se ale nic moc nemění, musíme obrat o body jiné týmy, hlavně Sokol v hradeckém derby,“ dodal po zápase Michal Bittner z DTJ.

Moravskoslezské týmy Ostrava a Havířov hostily celky z hlavního města. Havířovští přehráli oslabené El Niňo bez větších komplikací, ale prohráli s favorizovanou Elizzu. Ostrava vydolovala z těžkého víkendu dokonce plný počet bodů, protože druhý tým tabulky Elizzu porazila nejtěsnějším možným rozdílem 10:8. Čtyři body uhráli Marek Pawel Grela i František Onderka. „Před zápasem jsme rozhodně nepočítali, že uděláme dva body přes Jakuba Fígeľa. Můj plán byl takový, že vyhrajeme obě čtyřhry a pak každý uděláme dva body. Ten se ale rozsypal hned po startu,“ připomměl obě prohrané čtyřhry se smíchem František Onderka. „Musím se ale pochválit, že jsem to jako kapitán dobře napsal. Marek šel z „áčka“, já pěkně ze spodu z „déčka“ a oběma nám to perfektně vyšlo. Důležité body navíc přidali Víťa (Vít Kadlec) s Plachtičem (Jakub Plachta),“ doplnil skvěle naladěný Onderka.

Bez získaného bodu zůstal poslední Zlín, který podlehl Hodonínu (5:10) a Hustopečím (4:10).