K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ostrava se rozloučila s Ligou mistrů výhrou nad Welsem


Domácí podali týmový výkon a radovali se z prvního vítězství v letošním ročníku

Utkání, které už nemohlo změnit nic na pořadí ve skupině B Ligy mistrů, nabídlo kvalitní stolní tenis a také přineslo první výhru pro českého zástupce. Hráči TTC Ostrava 2016 porazili rakouský Walter Wels 3:2, přesto obsadili ve skupině poslední čtvrtou příčku.

Hosté přijeli v pozměněné sestavě se dvěma méně zkušenými hráči. Chorvata Frane Kojiče doplnili Maďar Gabor Böhm a Rakušan Dominique Plattner. Na českého vicemistra tato trojice nestačila. Ostravané podali velmi vyrovnaný výkon, skvěle zahráli především Ondřej Bajger a Felipe Olivares. Ten dokonce dokázal porazit zkušeného Frane Kojiče a v rozhodujícím duelu si poradil i s Gaborem Böhmem. „Jsme samozřejmě rádi, že se nám podařilo alespoň v jednom utkání letošního ročníku vyhrát. Byť už to nic nezměnilo na tom, že jsme skončili ve skupině poslední. Musím hráče pochválit za bojovnost, byl to týmový výsledek,“ řekl k utkání trenér Tomáš Demek.

Ostravský kouč také velmi stručně shrnul vystoupení svého týmu v letošním ročníku soutěže. „Máme v porovnání s našimi soupeři mladý tým bez velkých zkušeností. Na to, abychom mohli reálně pomýšlet na postup ze skupiny, tak na to nám scházela kvalita. To je zkrátka fakt. Soupeři byli opravdu hodně silní. Ale myslím, že například utkání ve Welsu nebylo z našeho pohledu úplně špatné. Dva zápasy jsme tam prohráli 2:3, v koncovkách scházelo víc zkušeností. O ty zkušenosti právě jde, já jsem přesvědčen, že to klukům pomůže třeba už letos v extralize. Zápasy proti kvalitním soupeřům, kdy musí řešit složité situace a soustředit se na každý balonek. To naši hráči potřebují. Z tohoto pohledu jsem rád, že jsme tuto kvalitní soutěž opět mohli hrát.“

 

Liga mistrů, sezona 2019/2019

Skupina B

TTC Ostrava 2016 – SPG Walter Wels 3:2

Ondřej BAJGER – Gabor BÖHM 3:2 (-7,-4,10,6,12), Felipe OLIVARES – Frane KOJIČ 3:1 (-6,9,4,4), Šimon BĚLÍK – Dominique PLATTNER 1:3 (-5,-7,8,-6), Ondřej BAJGER – Frane KOJIČ 1:3 (-6,-9,5,-7), Felipe OLIVARES – Gabor BÖHM 3:2 (8,13,-6,-9,7).

Kompletní informace o Lize mistrů najdete ZDE