K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ostrava se tentokrát dočkala cenného vítězství


Tomáš Martinko dirigoval skvělou hrou výhru na stolech KT Praha

Přes tři hodiny bojovali hráči TJ Ostrava KST na stolech KT Praha o velmi cennou výhru. Zatímco v pátek v Havlíčkově Brodu prohráli 2:3, tentokrát svoji vynikající formu přetavili v cenné vítězství. Porazili KT Praha 3:2 a do tabulky si připsali třetí výhru.

Domácí nastoupili v nejsilnějším složení, ovšem v dlouhých bitvách jako kdyby bývalým reprezentantům Tomáši Pavelkovi a Martinu Olejníkovi docházely síly. Loňští junioři Tomáš Martinko a František Onderka naopak hýřili pohybem a aktivitou. Onderka sice prohrál v pěti setech úvodní duel s Olejníkem, jenže Martinko byl k nezastavení. Přehrál rovněž v pěti setech Pavelku i Olejníka a přes prohru Tomáše Sadílka s Martinem Koblížkem srovnal na 2:2. Rozhodující třetí bod pak vybojoval František Onderka. V zápase s Tomášem Pavelkou to ale snadné neměl. Na klíčový bod potřeboval celkem sedm mečbolů.

Druhý sobotní duel 8. kola už tolik vyrovnaný nebyl. Vedoucí tým tabulky HB Ostrov splnil roli favorita a na stolech Sokola PP Hradec Králové 2 vyhrál poměrně hladce 3:1. Hosté tentokrát nechali odpočívat Dmitrije Prokopcova a dva body zařídil Michal Obešlo. Ten druhý proti Vlastimilu Bubnovi sice až po pětisetové bitvě, ale na druhou stranu znamenal konec utkání. Třetí bod přidal Tomáš Tregler výhrou nad juniorem Matyášem Lebedou.

V nedělní dohrávce si hráči TTC Enfireex poradili se svým soupeřem z Chebu v poměru 3:1. Oporou domácích byl Jakub Kleprlík, který porazil nejprve juniora Ondřeje Květona a pak v souboji týmových jedniček zdolal také Antonína Gavlase. Jeho jediný bod po výhře nad Šimonem Bělíkem na úspěch nemohl stačit. Velmi cennou výhru si na své konto připsal i slovenský juniorský reprezentant Filip Delinčák. Rychlou a nebojácnou hrou si totiž poradil se zkušeným Davidem Štěpánkem, kterého hostující trenér záměrně postavil „na trojku“, kde byla největší šance na zisk případného rozhodujícího bodu. Delinčák však za stavu 1:1 svůj tým podržel a vítězství domácích tak nakonec pečetil Kleprlík. Ostrava si v tabulce pojistila druhé místo za vedoucím HB Ostrov, třetí zůstal Cheb a čtvrtý je Sokol PP Hradec Králové 2.

 

Extraliga mužů, sezona 2020/2021

Výsledky utkání 8. kola

Sokol PP Hradec Králové 2 – HB Ostrov 1:3

Vlastimil BUBEN – Radek SKÁLA 3:1 (8,-8,10,8), Michal LEBEDA ml. – Michal OBEŠLO 1:3 (9,-6,-9,-3), Matyáš LEBEDA – Tomáš TREGLER 0:3 (-4,-6,-4), Vlastimil BUBEN – Michal OBEŠLO 2:3 (1,3,-11,-10,-7).

KT Praha – TJ Ostrava KST 2:3

Martin OLEJNÍK – František ONDERKA 3:2 (-2,-8,8,4,7), Tomáš PAVELKA – Tomáš MARTINKO 2:3 (13,-6,8,-7,-7), Martin KOBLÍŽEK – Tomáš SADÍLEK 3:1 (-7,4,8,2), Martin OLEJNÍK – Tomáš MARTINKO 2:3 (8,-13,5,-9,-9), Tomáš PAVELKA – František ONDERKA 1:3 (-8,-5,13,-5).

TTC Enfireex Ostrava – SKST Cheb 3:1

Jakub KLEPRLÍK – Ondřej KVĚTON 3:0 (8,10,7), Šimon BĚLÍK – Antonín GAVLAS ml. 1:3 (-9,-9,9,-9), Filip DELINČÁK – David ŠTĚPÁNEK 3:0 (5,7,7), Jakub KLEPRLÍK – Antonín GAVLAS ml. 3:1 (11,-16,4,4).

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE