K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ostrava se v Lize mistrů utká s obhájcem titulu


Timo Boll je bezesporu jednou z největších světových hvězd. Na podzim ho diváci uvidí v Ostravě

Fanoušci v Ostravě se mají na podzim na co těšit. V základní skupině Ligy mistrů budou hráči TTC Ostrava 2016 bojovat ve skupině A s obhájcem titulu německou Borussií Düsseldorf (s Timo Bollem v sestavě), dále pak francouzským AS Pontoise Cergy TT a portugalským Sporting Clube de Portugal.

Německý velkoklub má na soupisce další hráče světového formátu. Egypťan Omar Assan je aktuálně na světovém žebříčku 21., Švéd Kristian Karlsson je jen o jedno místo horší a nejlepší indický hráč Sharath Kamal Achanta je 43. Také francouzský celek má velmi kvalitní tým. Jedničkou je Švéd Mattias Karlsson (18.), dále jsou v týmu domácí Can Akkuzu (77.) a Tristan Flore (95.). No a v portugalském Sporting Clubu se budou opírat o výkony Nigerijce Quadri Aruny (20.) a dvojice portugalských hráčů Joao Monteiro (69.) a Diogo Carvalho (185.).

Další čeští hráči, kteří působí v zahraničních klubech, si na kvalitu soupeřů rovněž nemohou stěžovat. Proti sobě navíc mohou ve skupině C nastoupit Tomáš Polanský (1. FC Saarbrücken TT) a Pavel Širuček (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Lubomír Jančařík (Post SV Mühlhausen) naopak zřejmě podnikne výlet do dalekého Orenburgu, kde na něj bude čekat tým kolem Dimitrije Ovtcharova. Rovněž hodně daleko, až do Sverdlovské oblasti si zaletí další polský tým Dekoglass Dziadowo v sestavě s Jiřím Vráblíkem. Tam změří síly s třetím nejvýše nasazeným evropským klubem TTSC „UMMC“.

Podobně jako v minulých letech postoupí nejlepší dva týmy z každé skupiny do čtvrtfinále soutěže, třetí celkem si ještě zahraje jarní část Poháru ETTU.

 

Los Ligy mistrů, ročník 2018/2019

Skupina A: Borussia Düsseldorf (Něm.), AS Pontoise Cergy TT (Fr.), Sporting Clube de Portugal (Port.).

Skupina B: TTSC „UMMC“ (Rus.), K.S. Dekoglass Dziadowo (Pol.), Stella Sport la Romagne (Fr.), SPG Walter Wels (Rak.).

Skupina C: 1. FC Saarbrücken TT (Něm.), KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (Pol.), VS Angers TT (Fr.), Roskilde Bordtennis BTK 61 (Dán.).

Skupina D: Fakel-Gazprom Orenburg (Rus.), GV Hennebont TT (Fr.), Post SV Mühlhausen 1951 e.V (Něm.), Eslövs AI BTK (Šv.).