K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ostrava ve čtvrtfinále extraligy žen oplatila Havířovu porážku


Sérii na severu Moravy rozhodne nedělní duel, opět na stolech Ostravy

I bez zraněné Tamary Tomanové dokázaly hráčky CDU Sport – Stolní tenis Ostrava vyhrát druhý čtvrtfinálový duel proti Baníku Havířov a vyrovnaly stav čtvrtfinálové série play off extraligy na 1:1. Rozhodující utkání se hraje v neděli od 13 hodin.

Ústřední postavou domácího družstva byla zkušená Hana Kubátová, která vyhrála všechny tři svoje dvouhry a ztratila v nich pouze dva sety s Kristýnou Štefcovou. Bez podpory svých spoluhráček by však sama pochopitelně výhru zajistit nemohla. Simona Šlehobrová i Miroslava Ságlová přispěly shodně jedním bodem, když obě vyhrály pětisetové bitvy.

Hned v úvodu porazila Šlehobrová hostující jedničku Kristýnu Štefcovou, pak za stavu 3:2 (ovšem ve chvíli, kdy už porazila v dalším zápase v pořadí Kubátová Petrovovou) vybojovala klíčový bod Miroslava Ságlová. Domácí hráčky se tak mohly radovat a oba týmy čeká třetí utkání.

Stejně tak v neděli pokračuje i druhá série. Tentokrát jde ovšem teprve o druhý duel mezi Moravským Krumlovem a SK Dobré. Východočešky vyhrály v domácím prostředí 5:3 a mají tedy k postupu do semifinále o krůček blíž.

 

Extraliga žen, 2018/2019

CDU SPORT – Stolní tenis Ostrava – SKST Baník Havířov 5:2

Simona ŠLEHOBROVÁ – Kristýna ŠTEFCOVÁ 3:2 (-9,-10,7,5,7), Hana KUBÁTOVÁ – Natália GRIGELOVÁ 3:0 (8,8,7), Miroslava SÁGLOVÁ – Nikita PETROVOVÁ 0:3 (-10,-7,-3), Hana KUBÁTOVÁ – Kristýna ŠTEFCOVÁ 3:2 (7,5,-7,-9,8), Simona ŠLEHOBROVÁ – Nikita PETROVOVÁ 2:3 (-6,8,5,-10,-7), Miroslava SÁGLOVÁ – Natália GRIGELOVÁ 3:2 (8,11,-7,-9,12), Hana KUBÁTOVÁ – Nikita PETROVOVÁ 3:0 (9,10,8). Stav série: 1:1.

Další program čtvrtfinále play off

Neděle, 14. dubna (2. utkání)

MK Řeznovice TT DOKTORKLADIVO.CZ Moravský Krumlov – SK Dobré (16)

Neděle, 14. dubna (3. utkání)

CDU SPORT – Stolní tenis Ostrava – SKST Baník Havířov (13)

Pondělí, 15. dubna (případné 3. utkání)

SK Dobré – MK Řeznovice TT DOKTORKLADIVO.CZ Moravský Krumlov (17)

Kompletní informace o extralize žen najdete ZDE