K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ostrava vyslala do bojů v Lize mistrů mladé pušky


Slovenský junior Filip Delinčák se může těšit na svoji premiéru v prestižní soutěži

Už v pátek 11. listopadu odstartují boje v základních skupinách Ligy mistrů. Mezi patnácti kluby, které odehrají celý turnaj v německém Düsseldorfu, je také TTC Enfireex Ostrava. V nejvýznamnější klubové soutěži v Evropě startuje už popáté a letos má díky příznivému losu možná největší naději na postup do čtvrtfinále.

Trenér Tomáš Demek ovšem do Düsseldorfu neodcestoval s nejsilnější sestavou. Naopak, jak říká šéf ostravského klubu Petr Korbel, příležitost letos dostaly mladé pušky. „Do Německa odjeli po povinném testování pouze tři hráči, a to Felipe Olivares, Šimon Bělík a Filip Delinčák. Nejzkušenější člen kádru Jakub Kleprlík zůstal doma, protože se mu o víkendu narodil syn. Byli jsme už dříve dohodnuti, že tohle je významná životní situace a nebudeme ho nutit nikam cestovat. Jedna věc je prestižní klubová soutěž a druhou pak rodina. Ať je Kuba sebevětší profesionál, stejně by byl na turnaji myšlenkami někde jinde. Proto jsme si řekli, že dáme šanci mladým,“ vysvětluje Petr Korbel.

Chilan Felipe Olivares a také Šimon Bělík i přes svůj juniorský věk mají v Lize mistrů odehráno dost. Neměli by tedy být příliš nervózní. Slovenský junior Filip Delinčák na začátku sezony v extralize naznačil, že ani on se soupeřů nebojí. „Bude to těžká prověrka, protože kluci dlouho nehráli. V tréninku vypadali dobře, ovšem zápasy, to je jiný příběh. Myslím, že naší výhodou bude, že první utkání hrajeme s favorizovaným Jekatěrinburgem, pak hráči uvidí ve vzájemném souboji ruský tým s Portugalci a na závěr se pokusí postoupit ze skupiny v utkání se Sportingem,“ pokračuje Korbel.

Ostrava měla při losování určitou dávku štěstí, protože i v redukované sestavě má reálnou naději na postup do čtvrtfinále z druhého místa. Boje zahájí v jediné tříčlenné skupině. Na silný Jekatěrinburg zřejmě mít nebude, ovšem Sporting Clube de Portugal je rozhodně hratelný soupeř. Po odchodu Quadriho Aruny do německé Bundesligy je totiž jedničkou podle žebříčku až 148. hráč světa Nigerijec Bode Abiodun (148.). Toho doplňují Francouz Thiago Almeida (na aktuálním světovém řebříčku vůbec není) a domácí hráči Diogo Carvalho (181.), Guilherme Paulo nebo Francisco Silva.

Do dějiště turnaje odcestovala z Ostravy pouze trojice hráčů s trenérem Tomášem Demkem. Český klub vyhověl žádosti pořadatelů, aby byly výpravy kvůli hygienickým podmínkám co možná nejmenší. Proto zůstal doma také šéf klubu. „Určitě nebylo snadné sehnat pořadatele, který v této době zorganizuje turnaj v odpovídajících podmínkách. V Düsseldorfu jsem několik let působil a vím, že tam jsou skvělí organizátoři. Proto si myslím, že celá akce proběhne podobně bez problémů, jako teď v posledních dnech Liga mistryň v Linzi. Ze šestnácti klubů se patnáct do soutěže přihlásilo. To je jasný doklad toho, že chceme hrát. Když běží soutěže ve fotbale, hokeji, basketbalu a dalších sportech, proč by měl stolní tenis zůstat stranou,“ dodává Petr Korbel.

Na turnaji by se kromě ostravského klubu měli představit ještě další tři čeští hráči. Pavel Širuček, hájící barvy polského Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, se ve skupině A může těšit na případný duel s Lubomírem Jančaříkem. Ten totiž hraje z německý Post SV Mühlhausen 1951 e. V. Další německý klub 1. FC Saarbrücken, kde je na soupisce také Tomáš Polanský, bude hrát ve skupině C.

 

Liga mistrů 2020/2021, Düsseldorf

Los základních skupin

Skupina A: Fakel-Gazprom Orenburg (Rus.), KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (Pol.), Post SV Mühlhausen 1951 e.V. (Něm.), Leka Enea TDM (Šp.).

Skupina B: TTSC „UMMC“ (Rus.), Sporting Clube de Portugal, TTC Enfireex Ostrava.

Skupina C: 1. FC Saarbrücken (Něm.), Roskilde Bordtennis BTK 61 (Dán.), SPG Walter Wels (Rak.), AS Pontoise Cergy TT (Fr.).

Skupina D: Borussia Düsseldorf (Něm.), GV Hennebont TT (Fr.), de Boér Taverzo (Niz.), K. S. Gekorglass Dzialdowo (Pol.).

Kompletní informace o Lize mistrů najdete ZDE