K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Parádní jízda, Pavel Širuček postoupil do hlavní soutěže


Po výhře nad Šibajevem ho v prvním kole čeká zkušený Ind Achanta

Český stolní tenis bude mít v hlavních soutěžích na turnaji WTT Contender v katarském Dauhá dvojí zastoupení. Kromě Hany Matelové, která společně se Slovenkou Barborou Balážovou byla nasazena ve čtyřhře žen, se do prvního kola probojoval z těžké kvalifikace ve dvouhře mužů Pavel Širuček.

Zvládl ve dvou dnech porazit Němce Ricarda Waltherse, pak Španěla Alvara Roblese a nakonec i nevyzpytatelného Alexandra Šibajeva z Ruska. Zápas o postup do hlavní soutěže měl český reprezentant pevně pod kontrolou. Po vyhrané koncovce prvního setu svého soupeře k ničemu vážnějšímu nepustil. „V souboji s Šibajevem se naplno projevilo vše, na čem už řadu měsíců pracuji se svým klubovým trenérem a také samozřejmě s reprezentačním trenérem Pepou Plachým. Zlepšil jsem pasivní hru a dneska jsem v zápase s Šibajevem dominoval prakticky ve všem. Forhend na forhend, behkend na bekhend, ve výměnách i ve hře u stolu. Přehrál jsem ho prakticky ve všem. Myslím, že jsem postoupil zaslouženě. Jsem opravdu moc rád, že se mi to povedlo,“ hodnotil svoje vystoupení. To ještě neznal jméno svého soupeře. Los nebyl pro českého reprezentanta vůbec krutý, protože změří síly se zkušeným Indem Sharath Kamalem Achantou. Dvaatřicátý hráč světového žebříčku je pochopitelně velmi silný soupeř, ovšem v osudí byli i papírově daleko silnější.

Naopak se soutěží ve dvouhře se rozloučila Hana Matelová. Ani ona nenašla recept na Zeng Jian ze Singapuru, hráčku, která před ní vyřadila Kateřinu Tomanovskou a Karin Adámkovou. Její soupeřka byla rychlejší za stolem, skvěle servírovala zvládla i koncovky druhého a třetího setu. Česká hráčka bohužel od úvodu zápasu tahala za kratší konec, nevytvořila si ani jeden setbol a do hlavní soutěže nepostoupila.

Na turnaji se tak představí pouze po boku své deblové parťačky Barbory Balážové. Jsou pátým nasazeným párem ve čtyřhře žen a jejich prvními soupeřkami budou sestry Adriana a Melanie Diazovy z Portorika.

 

WTT Contender, Dauhá

Výsledky českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Dvouhra mužů, 4. kolo: Pavel ŠIRUČEK – Alexander Šibajev (Rus.) 3:0 (9,5,7).

Dvouhra žen, 4. kolo: Zeng Jian (Singapur) – Hana MATELOVÁ 3:0 (4,9,10).

Kompletní výsledky najdete ZDE