K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Pavel Širuček pokračuje v boji olympiádu


Český reprezentant postoupil mezi osm nejlepších ve 3. fázi kvalifikace

Ve hře o postupová místa na olympijské hry v Tokiu už na evropské kvalifikaci zůstal z českých zástupců jen Pavel Širuček. Ve druhém kole 3. fáze turnaje porazil Belgičana Cédrica Nuytincka 4:1 a postoupil do čtvrtfinále. Naopak Hana Matelová přes nástrahy druhého kola neprošla.

Odcházela od stolu velmi zklamaná. Věděla, že do Guimarãese přijela jako nejvýše nasazená, neprobojovala se však ani v jedné fázi mezi nejlepší. Vyřadila ji turecká reprezentantka Sibel Altinkayová, která ji porazila 4:1. Byla důraznější, velmi rychlá na příjmu a o poznání méně chybovala. Matelová po prohraném prvním setu sice stav vyrovnala, jenže turecká hráčka získala ve svůj prospěch další tři sety. V tom posledním česká reprezentantka nevyužila několik setbolů a uznala, že soupeřka byla lepší. „Byla aktivnější, hrála opravdu dobře. Nějakou dobu jsme spolu nehrály, takže jsem se podívala na pár jejích zápasů. Nepomohlo to. Jsem velmi zklamaná, byla jsem na kvalifikaci nasazená jednička, takže každá prohra mrzí o to více,“ uzavřela své účinkování na turnaji.

Naopak dál v boji o jednu ze tří letenek do Tokia pokračuje Pavel Širuček. Po prohře s Rusem Sidorenkem ve 2. fázi ho čekal další levák Cédric Nuytinck z Belgie, ovšem tentokrát se český reprezentant vytáhl. „Včera večer jsme si s trenérem Pepou Plachým sedli a rozebrali zápas se Sidorenkem. Říkali jsme si, že já přece na leváky umím, chce to jen najít ten správný rytmus,“ řekl po vítězném souboji s Belgičanem.

Začal ho skvěle, vyhrál úvodní dva sety a teprve až v tom třetím drobně zaváhal. Nuytinck vedl v jeho závěru 10:6 a měl čtyři setboly. Jenže Širuček hrál jako z partesu, šňůrou šesti vítězných míčků zvýšil své vedení. „Tohle byl jednoznačně rozhodující moment zápasu. Věděl jsem, že třísetové vedení už neztratím. Prohrál jsem jeden set, ale měl jsem zápas pod kontrolou. Hrál jsem hodně forhend ze středu, to byl klíč k úspěchu. Mám z výhry obrovskou radost, protože jsem zůstal dál v boji o místa na olympiádu. Uvidíme, co předvedu poslední den turnaje,“ dodal.

 

Evropská olympijská kvalifikace, Guimarães

Výsledky 3. fáze turnaje

Dvouhra žen, 2. kolo: Sibel Altinkayová (Tur.) – Hana MATELOVÁ 4:1 (8,-7,7,7,15).

Dvouhra mužů, 2. kolo: Pavel ŠIRUČEK – Cédric Nuytinck (Bel.) 4:1 (7,9,10,-7,7).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

Fotogalerii z turnaje najdete na Flickru ZDE