K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Pavel Širuček přišel o další významný turnaj


Neúčast na mistrovství světa se projeví v hodnocení světového žebříčku, ale zdraví je důležitější

Český reprezentant Pavel Širuček má ve druhé polovině letošního roku pořádnou smůlu. Nemohl hrát na olympijských hrách v Tokiu kvůli pozitivnímu testu na koronavirus, pár týdnů po návratu z Japonska si navíc poranil rameno pravé ruky a teprve v posledních dnech začal s lehkým tréninkem.

Stihl tak v srpnu odehrát jedno kolo polské superligy, ale postupně se musel omluvit z mezinárodních turnajů okruhu WTT, mistrovství Evropy družstev v Kluži, mistrovství republiky a tento týden i mistrovství světa jednotlivců v Houstonu.

Jaký je váš aktuální zdravotní stav?

Je to teď už mnohem lepší, před dvěma týdny jsem začal s lehkým tréninkem, tento týden už trénuji dvakrát denně po čtyřiceti minutách. Nechceme nic uspěchat, sezona bude ještě dlouhá, a proto jsme také po dohodě s mým klubem a reprezentačním trenérem Josefem Plachým zrušili můj start v Houstonu.

Takovou pauzu žádný sportovec nemá rád. Jak to prožíváte vy?

Samozřejmě, je to obrovská škoda, když jsem kvůli covidu nemohl hrát na olympiádě a teď kvůli zranění neletím na mistrovství světa. Bude to výjimečný turnaj, hraje se jednou za dva roky a já přijdu o spoustu bodů do světového žebříčku. Ale ke sportu i tohle patří. Tomáš Polanský nedávno kvůli zranění nehrál rok a půl, taky se s tím musel nějak poprat. Mne hodně mrzí, že jsem nemohl jet na mistrovství Evropy do Kluže. Kluci zahráli fantasticky a byla šance na medaili. Kdybych tam byl taky, možná by byla šance ještě větší. Jenže co se dá dělat, zdraví je v tomto směru důležitější.

Co zklamání z olympijských her? Už to přebolelo?

Ano, tohle už je za mnou. Vzal jsem to jako věc, která se prostě stala. Nemá cenu se k tomu donekonečna vracet.

Jako jednomu ze sportovců, kteří nemohli na hrách kvůli pozitivnímu testu startovat, vám společnost ČEZ nabídla sponzorskou smlouvu. To určitě potěší, je to tak?

Určitě ano. ČEZ je jedním z tradičních partnerů Českého olympijského výboru a tahle výjimečná podpora se mi líbí. Jasně, možnost hrát na olympijském turnaji bych nevyměnil za žádné peníze, ale když už se stalo to, co se stalo, podpora tak významného partnera mě potěšila. Logo společnosti na dresu budu nosit moc rád.

Čeká vás v roce 2021 ještě nějaká důležitá akce?

Pokud vím, žádné velké mezinárodní turnaje, na nichž bych mohl hrát, už se nekonají. Budu se tedy moci připravit na to, abych pomohl klubu v bojích o postup do čtvrtfinále Evropského poháru. Hrát se bude v prosinci v portugalském Vila Nova de Gaia a v osmifinálové skupině máme i Havlíčkův Brod. To bude pro mne velmi prestižní souboj. My chceme postoupit, věřím, že už budu v té době v dobré formě.