K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Pavel Širuček si na olympiádě v Tokiu nezahraje, los soutěží proběhl


Český reprezentant byl v dějišti her pozitivně testován na COVID – 19

Na olympijských hrách v Tokiu si bohužel zahrají pouze dva čeští stolní tenisté. Pavel Širuček byl při pravidelném testování pozitivní a byl umístěn do izolace. Jeho jméno nakonec ještě figurovalo i během dnešního losování olympijského turnaje ve stolním tenisu.

Všech pět soutěží už bylo v dějišti her vylosováno. Česká ženská jednička Hana Matelová byla ve dvouhře nasazena přímo do druhého kola a utká se s vítězkou souboje mezi Portoričankou Melanie Diazovou (aktuálně 69. hráčka světového žebříčku) a Thajkou Orawan Paranangovou (88.). S ani jednou z těchto hráček na oficiálních turnajích ve své kariéře ještě nehrála. A přiznává, že je jí úplně jedno, proti které z nich nastoupí. „Los vůbec neřeším, mě mrzí celá ta situace kolem Pavla. Nemám teď vůbec dobré pocity a jediné co vím, že si chci v neděli zkrátka zahrát na olympiádě. Bude super, když se postavím za stůl a je jedno, kdo bude na druhé straně.“

Los dvouhry mužů nakonec proběhl včetně českého reprezentanta Pavla Širučka, kterého by v prvním kole čekal Australan David Powwel. Podle stránek ittf.com však český hráč bude mít u svého jména DNS, tedy, že k utkání nenastoupil. „První věc je asi to, že se s tím nedá nic dělat. Taková je bohužel situace ve světě. Nejsem první a myslím, že nebudu ani poslední, ale nezbývá nic jiného, než to takhle vzít. Na světě jsou daleko horší věci a je potřeba to brát takové,  jak to je. Je to trošku smůla, ale nejsem v tom sám, jsou tady i jiní sportovci, kteří si prožili to stejné,“ vzkázal všem svým fanouškům z Tokia český reprezentant.

Lubomír Jančařík v prvním kole narazí na Aliho Alkadrawiho ze Spojených Arabských Emirátů, který je na světovém žebříčku na 185. místě. „Už před odletem jsem říkal, že je mi asi jedno, kdo tam proti mně bude stát. Člověk si může myslet, že je to dobrý los a ono to může být hodně těžké. A samozřejmě přesně naopak. Rozhodne se až za stolem,“ řekl k losu český reprezentant, kterého ho by v případě postupu čekal Kazach Kirill Gerasimenko.