K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Petr Bohumský dnes slaví 50 let


Člen Výkonného výboru ČAST je už řadu let uznávaným mezinárodním vrchním rozhodčím

Významné životní jubileum dnes slaví Petr Bohumský. Profesní matematik je ve světě stolního tenisu znám především jako jeden z nejlepších mezinárodní vrchních rozhodčích. Je také místopředsedou České asociace stolního tenisu a členem Výkonného výboru.

Zatímco jako hráč nedosáhl na žádný významný úspěch a rozhodl se věnovat naplno studiu matematiky, seznam turnajů, do nichž byl nominován na pozici vrchního rozhodčího je úctyhodná. Od mistrovství světa či Evropy, turnaje světového okruhu, přes olympijské hry mládeže až po vrcholné podniky v České republice. S výjimkou turnaje na letních olympijských hrách neexistuje typ akce, na níž by se v minulosti Petr Bohumský jako vrchní rozhodčí nepředstavil.

Před třemi lety pro čtenáře webových stránek Slovenské svazu stolního tenisu odpovídal například na otázku, jak se z něj vrchní rozhodčí vůbec stal. „U nás v Opavě se tradičně hrával velký turnaj po rodákovi nazývaný „Bezručák“, byla to událost, hrála tam Maruška Hrachová i v soutěži mužů, bratři Brodové po návratu z Číny vyhazovali při servisu míček až na úroveň balkónu, Pepa Dvořáček, obranář pan Pospíšil, Mirek Bindač a další, u stolu jsem rozhodoval finále mladších žáků mezi Petrem Korbelem a Davidem Štěpánkem. Co pamatuji, hlavním rozhodčím býval ostravský pan Vavroš a můj tatínek si tam vždycky odpracoval své, ať už při losování, v hale nebo při psaní diplomů. Byl jsem malý a jen se tam motal, ale bavilo mě to hodně, organizoval jsem pak turnaje klukům na sídlišti. K opravdovému rozhodování jsem se ale dostal až v době, kdy už jsem kvůli pracovním povinnostem nemohl být každý den v herně, ukončil trenérskou dráhu a méně časově náročnou rozhodcovskou začal dělat vlastně proto, abych se sportem neztratil kontakt.“

Petře, drž kontakt se sportem dál a ke tvému jubileu ti přejeme pevné zdraví a spoustu radostí nejen se stolním tenisem!!!