K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Petr Korbel dnes slaví padesátku


V roce 1988 se stal juniorským mistrem Evropy, letos ještě válel v extralize

Významné životní jubileum 50 let dnes slaví jeden z nejlepších českých hráčů novodobé historie Petr Korbel. Rodák z Havířova je jedním ze dvou českých mužů (společně s Jindřichem Panským), kteří mají ve své sbírce medaile z mistrovství světa i Evropy a startovali na olympijských hrách.

Korbel navíc při své druhé účasti na olympiádě v roce 1996 v Atlantě dosáhl na jeden z největších úspěchů v kariéře, když se probojoval do semifinále a skončil na konečném čtvrtém místě.

První výrazný úspěch zaznamenal už v roce 1988 na MEJ v Novém Sadu, kde vyhrál dvouhru juniorů. O dva roky později už debutoval na ME dospělých ve švédském Göteborgu. V roce 1991 šokovali Čechoslováci celý stolnětenisový svět, když na MS v Chibě vybojovali bronzové medaile. Devatenáctiletý Petr Korbel měl na tomto úspěchu významný podíl. Jeho výhra nad tehdejší světovou jedničkou Ma Wengem v duelu s Čínou vstoupila do dějin.

Úspěšná kariéra pokračovala raketovým tempem. Na domácí scéně neměl konkurenci, svůj první titul mistra republiky ve dvouhře mužů vybojoval ještě na federálním šampionátu v Bratislavě v roce 1990, později k němu přidal dalších sedm. Osmkrát se radoval z titulu i v soutěžích družstev, včetně tří v německé Bundeslize v barvách Grenzau.

Medailovou sbírku postupně rozšířil o bronz v singlu na ME 2000 v Brémách, byl také členem bronzových týmů na ME v letech 2003, 2005 a 2010.

Když se po mnoha sezonách v zahraničí vracel zpět do České republiky, rozhodl se založit klub a vlastní akademii. Po třech letech v Havlíčkově Brodu, kdy STENmarketing HB Ostrov třikrát vybojoval titul, se vrátil na sever Moravy a v Ostravě založil klub TTC Ostrava 2016. Následovaly další dva tituly, start v Lize mistrů i Poháru ETTU.

Ještě v letošní sezoně, ve svých 49 letech, zaskakoval v Extralize mužů a vyhrál všechny tři své dvouhry. Zahrál si také turnaj Evropského poháru.

Petře, přejeme pevné zdraví a hodně pohody ve sportovním i osobním životě!!!