K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Po německé lize začala i polská a rakouská, všechny s českou účastí


První výhry už mají na kontě Jančařík, Polanský i Konečný

Jako první odstartovala německá Bundesliga, a to už 20. srpna. Má za sebou čtyři odehraná kola a během nich se za stolem představili i dva čeští hráči. Tomáš Polanský tradičně za 1. FC Saarbrücken-TT a Lubomír Jančařík, který před sezonou přestoupil z Post SV Mühlhausenu do TTC OE Bad Homburgu.

V novém dresu si zatím Jančařík drží bilanci 2:3. Připsal si i cenný skalp Němce Wanga Xi z Grünwettersbachu, jednoho z nejzkušenějších hráčů ligy. Ale Bad Homburg stále ne a ne vyhrát. Tři zápasy, nula bodů. Nutno dodat, že v týmu zůstal z minulé sezony pouze mladík Rares Sipos z Rumunska. V létě došlo na kompletní přestavbu a omlazení kádru. I to může být jeden z důvodů, proč klub stále čeká na první vítězství. Všichni čtyři Jančaříkovi noví spoluhráči se narodili v roce 2000.

To Tomáš Polanský nemění bundesligový dres už šestou sezonu v řadě. Navíc se jeho Saarbrückenu poměrně daří, zatím prohrál jen jednou a drží průběžnou třetí pozici. Polanský nastoupil do čtyř dvouher, ale vyhrát dokázal pouze jednu. Za to ale zdolal mistra Německa z minulého roku Ricarda Walthera. K tomu si připsal i důležitou výhru ve čtyřhře po boku Slovince Darka Jorgiče, která znamenala těsné vítězství Saarbrückenu nad TTC RhönSprudel Fulda-Maberzell 3:2.

V pátek vypukly boje i v polské Superlize. Dartom Bogoria i s Pavlem Širučkem opět zabojuje o titul. Ve dvou posledních sezonách vždy prohrál ve finále. Na úvod prvního kola sice Širučka zaskočil osmnáctiletý mladík z Japonska Tanigaki Yuma a českého reprezentanta porazil 3:0, ale další bod už hostující tým Global Pharma Orlicz 1924 nezískal. Domácí podržela dvěma body polská dvojka Marek Badowski a tři body tak bere Širučkův Dartom.

O víkendu se rozjela i rakouská Bundesliga. V ní obhajuje titul SolexConsult TTC Wiener Neustadt s Tomášem Konečným. A ten začal novou sezonu famózně. Nejen že ovládl obě dvouhry, ale vyhrál také čtyřhru spolu s Chorvatem Franem Kojičem. Podílel se tak na třech bodech ze čtyř a výrazně se podepsal pod výhrou Neustadtu nad KSV HiWay MEWO Kapfenberg 4:1. Z výhry v úvodním kole se radoval i SPG Felbermayr Wels 1 s Jiřím Martinkem. Ten sice nejprve prohrál se Slovákem Samuelem Kalužným 2:3. Pak ale spolu s Nandorem Ecsekim z Maďarska triumfoval ve čtyřhře a pomohl svému týmu k vítězství 4:1 nad SPG Linzem 1.

Adam Procházka

Kompletní informace o německé Bundeslize mužů najdete ZDE

Kompletní informace o rakouské Bundeslize mužů najdete ZDE

Kompletní informace o polské Superlize mužů najdete ZDE