K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Po Velikonocích startuje play off Extraligy mužů


Favoritem je HB Ostrov, ovšem týmů s nejvyššími ambicemi je hned několik

V úterý 6. dubna začne prvními čtvrtfinálovými souboji play off Extraligy mužů o titul mistra republiky. V minulém roce se poprvé v historii boje o mistrovský pohár neuskutečnily a sezona skončila nedohrána. Letos to, věřme, bude jiné.

Osmička nejlepších družstev bude hrát vyřazovacím způsobem na dvě vítězná utkání a celkového vítěze bychom měli znát nejpozději 16. května.

Největším favoritem bude celek HB Ostrov, který v základní části neprohrál ani jedno utkání. Kvarteto Michal Obešlo, Tomáš Tregler, Dmitrij Prokopcov (v tomto pořadí jsou seřazeni na prvních třech místech v úspěšnosti po základní části) a Radek Skála tvoří vyrovnaný tým bez větších slabin. Tou jedinou tak bude jen absence fanoušků v hale. Pokud nedojde v průběhu příštích šesti týdnů ke změnám v epidemické situaci v zemi a případnému rozvolnění zákazu účasti diváků na tribunách, budou se muset všechna družstva obejít bez této podpory. V případě Havlíčkova Brodu to mrzí dvojnásob, protože domácí utkání by byla zcela jistě beznadějně vyprodána.

I tak má nováček soutěže nejvyšší ambice. Potvrdil to po posledním utkání základní části trenér Bohumil Vožický, který řekl: „Budeme samozřejmě pod tlakem, ale věřím, že to zvládneme. Vybojovat titul je naším cílem od začátku sezony a máme dost silný mančaft na to, abychom tento cíl splnili.“

Kdo bude největší konkurent suveréna letošní sezony v jeho cestě za vytouženým cílem? Ve čtvrtfinále nastoupí hráči HB Ostrov proti SKST Stavoimpex Hodonín. Osmý celek tabulky po základní části vyhrál šest z osmnácti utkání a spoléhá zejména na výkonnost Patrika Klose. Toho v sestavě doplňují Olexandr Tymofějev, Michal Kadlček, popřípadě Štěpán Brhel. V základní části s Havlíčkovým Brodem dvakrát prohrál 0:3.

Z druhého místa do play off vstoupí SKST Cheb a jeho prvním soupeřem bude TJ Sokol PP Hradec Králové 2. Západočeši disponují jednou velkou osobností. Antonín Gavlas ml. má na svém kontě vůbec nejvíc vyhraných zápasů ze všech hráčů, kteří nastoupili v základní části. Právě na jeho formu bude Cheb nejvíc spoléhat. Když přidají kvalitní výkony i David Štěpánek a Ondřej Květon, může celé družstvo pomýšlet klidně i na boj o zlato. Ovšem bude muset nejprve přejít přes Hradec Králové. Ten s uzdraveným Jakubem Crhou, zkušeným Markem Kláskem a stále se lepšícím Vlastimilem Bubnem nebude vůbec snadným soupeřem. V základní části ovšem Cheb zvítězil dvakrát 3:0.

Další čtvrtfinálovou dvojici tvoří KT Praha a TJ Ostrava KST. V základní části Pražané svého soupeře jednou porazili 3:0, ovšem pak prohráli 2:3. I z tohoto pohledu vy mohlo jít o vyrovnanou sérii. Bude to souboj bývalých reprezentantů Martina Olejníka s Tomášem Pavelkou, které doplňuje obvykle Martin Koblížek, s juniorskou dvojicí Tomáš Martinko a František Onderka. Na další místo v sestavě má Trenér Karel Karásek několik adeptů. Miroslava Bindače, Tomáše Sadílka nebo další mladé hráče Radima Morávka a Adama Štalzera.

Papírově nejvyrovnanější sérií by měl být souboj čtvrtého TTC Enfireex Ostrava s pátým SKST Charvát Havířov. A to nejen podle umístění v tabulce. Oba vzájemné duely v základní části byly vyrovnané, Havířov nejprve porazil Ostravu 3:1, ovšem pak prohrál 2:3. Ostravané budou mít pro play off k dispozici zřejmě i Chilana Felipeho Olivarese, který by společně s Jakubem Kleprlíkem, Šimonem Bělíkem a Filipem Delinčákem vytvořil údernou sílu, schopnou konkurovat kterémukoliv ze soupeřů. Havířovští budou naopak spoléhat na formu Ondřeje Bajgera, který se rozehrál po lednovém restartu extraligy k mimořádným výkonům. Svoji vysokou výkonnost si udržuje také Petr David a důležité body umí zařídit i Jan Valenta.

Jak jistě všichni fanoušci vědí, za stávající situace se play off bude muset obejít bez jejich přítomnosti v halách a hernách. Všechna utkání ovšem mohou sledovat na ping-pong.tv. A více než polovinu jich bude vysílat také stanice ArenaSport TV v obvyklém formátu. Navíc ale s řadou novinek. V předzápasovém studiu nebudou tentokrát hosté, místo toho se diváci mohou těšit na sestřihy předchozích utkání, vstupy ze souběžně hraného čtvrtfinále, statistiky head2head, video duely v rámci týmu, anebo také živé vstupy on-line fanoušků během utkání. Přímé přenosy začnou ve čtvrtfinále ve čtvrtek 8. dubna odvetou mezi Ostravou a KT Praha, semifinále a finále uvidí fanoušci v HD rozlišení všechna.

 

Play off Extraligy mužů 2020/2021

Program čtvrtfinále

Úterý, 6. dubna (1. utkání)

HB Ostrov – SKST Stavoimpex Hodonín (18)

KT Praha – TJ Ostrava KST (18)

Středa, 7. dubna (1. utkání)

TTC Enfireex OSTRAVA – SKST Charvát Havířov (18)

SKST Cheb – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 (18)

Čtvrtek, 8. dubna (2. utkání)

SKST Stavoimpex Hodonín – HB Ostrov (17)

TJ Ostrava KST – KT Praha (18)

Pátek, 9. dubna (2. utkání)

SKST Charvát Havířov – TTC Enfireex OSTRAVA (18)

TJ Sokol PP Hradec Králové – SKST Cheb (17)

Sobota, 10. dubna (případné 3. utkání)

HB Ostrov – SKST Stavoimpex Hodonín (16)

KT Praha – TJ Ostrava KST (16)

Neděle, 11. dubna (případné 3. utkání)

TTC Enfireex OSTRAVA – SKST Charvát Havířov (16)

SKST Cheb – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 (16)

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE