K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Početné zastoupení českých klubů v evropských pohárech


V Lize mistrů bude poprvé v historii hned trojice týmů

Úvodní fáze evropských pohárů s definitivní platností rozhodla o tom, kdo bude v letošním ročníků bojovat s nejlepšími evropskými kluby v Lize mistrů (mistryň) a kdo bude hrát Evropský pohár. Ve hře je pět českých klubů. Boje ve skupinách druhé fáze jsou na programu na začátku listopadu.

V Lize mistrů bude hrát druhou fázi El Niňo Praha, které uspělo v první fázi soutěže. Původní rozlosování před začátkem sezony se změnilo a v rámci turnaje TOP 16 se losovalo znovu. Některým klubům se totiž nelíbilo, že by měly hrát ve druhé fázi se stejnými soupeři, s nimiž hrály ve fázi první. Pražané se tedy nakonec mohou těšit na turnaj, který bude hostit polský Grodzisk Mazowiecki. Kromě domácí Bogorie s Pavlem Širučkem v sestavě, budou jejich soupeři německý TTC Neu-Ulm s oporami Tiagem Apoloniou, Vladimírem Sidorenkem či Ionnisem Sgouropoulosem a hlavně Fakel-Gazprom Orenburg. Ruský velkoklub má na soupisce hvězdy jako Hugo Calderano, Dimitrij Ovtcharov, Marcos Freitas nebo Lin Jun-Ju.

Ve stejné soutěži žen k žádnému přelosování nedošlo, takže hráčky SKST PLUS Hodonín změří síly s francouzským Metz TT (Adina Diaconuová, Maria Tajlakovová, Wu Jiaduo, Dina Meschrefová), španělským Girbau-Vic TT (Tamolwan Khetkhuanová, Zhang Xuan, Noa Munoz Vilaová) a srbským TTC Novi Sad (Reka Bezegová, Annamaria Erdelyiová, Tijana Jokičová).

TT Moravský Krumlov musel o účast ve druhé fázi usilovat v kvalifikaci ve fázi první. Povedlo se a hráčky Krumlova se mohou těšit na turnaj do Linze, kde kromě domácího Froschbergu (Sofia Polcanová, Margarita Pesotská, Karoline Mischeková, Jamila Laurentiová) změří síly s polským Tarnobrzegem (Han Ying, Qian Li, Elizabeta Samarová, Yu Fu) a francouzským Saint-Denis US 93 Tennis de Table (Prithika Pavadeová, Camille Lutzová, Cloe Chomisová).

V Evropském poháru bude mít český stolní tenis dvojí zastoupení. TTC Ostrava 2016 bude hrát ve skupině C v rakouském Salzburku, a kromě domácího týmu budou jeho soupeři TTC Sokah Hoboken (Bel.), Real Club Cajasur Priego T. M. (Šp.) a USD Apuania Carrara Tennistavolo.

Na divokou kartu se do Evropského poháru dostal také HB Ostrov, který bude dokonce hostit jednu za základních skupin. Český mistr a jeho fanoušci se mohou těšit na utkání skupiny B proti GDCS Juncal (Portug.), Fortune Kyjev (Ukr.), Logis Auderghem TT (Bel.) a Club Tenis de Meca Monte Porreiro (Šp.).