K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Polanský slaví triumf v Německém poháru


Saarbrücken zdolal ve finále Borussii Düsseldorf 3:1

Přesně před deseti lety vyhrál Saarbrücken svůj poslední titul v Německém poháru. A v sobotu se jim to podařilo znovu. I s Tomášem Polanským v základní sestavě, který tak s německým týmem získal už druhou trofej, před dvěma lety se totiž radoval ještě z bundesligového prvenství.

Cesta za úspěchem přitom nebyla vůbec jednoduchá. Hned v osmifinále jim los přidělil finalistu minulého ročníku Ochsenhausen, kterého udolali hlavně díky dvěma bodům Slovince Darka Jorgiče. Čtvrtfinále prošel Saarbrücken přes Werder Brémy a následovaly závěrečné souboje. Obě poslední kola nesla titulek „Final four“. Semifinále i finále tak hráči odehráli v jeden den.

A die Molschder, jak se Saarbrückenu přezdívá, nebyli daleko od vyřazení. Mühlhausenu scházel jeden bod k výhře a jejich tahoun Daniel Habesohn zároveň vedl nad Patrickem Franziskou už 2:0 na sety. Německý reprezentant ale zápas po vypjaté koncovce otočil a rozhodovala čtyřhra.

A v ní exceloval právě Polanský tradičně po boku Jorgiče. Sehraná dvojice nejprve zvládla důležitou úvodní sadu těsně 13:11 a následně duo Irvin Bertrand – Ovidiu Ionescu přehrála i v dalších dvou setech. Tím konečně nasměrovala svůj tým po pěti duelech a třech hodinách do finále.

V něm čekala tým ze západu Německa doposud nejtěžší zkouška. Obhájce titulu Borussia Düsseldorf, která v minulé sezoně ovládla i Bundesligu a Ligu mistrů. Borussia se však musela obejít bez hvězdného Timo Bolla, který stále léčí zranění břišního svalu z listopadového mistrovství světa v Hustonu.

Polanský finálovým bodem nepřispěl, nestačil na Danga Qiu, s nímž prohrál 0:3. Za to Franziska zdolal oba Švédy, Kristiana Karlssona a Antona Källberga, a dotáhl tak Saarbrücken k prvnímu triumfu v sezoně. „Düsseldorf dominuje už rok a půl. Jsme tak hodně šťastní a pyšní, že jsme získali pohár právě na úkor Borussie,“ vysvětlil po zápase pro Sport 1 Franziska.

Polanský tak v dresu Saarbrückenu přidal do sbírky svůj druhý pohár, ke kterému pomohl hlavně zmíněnou výhrou ve čtyřhře, která rozhodla semifinále. Tento vyrovnaný zápas označil jeho spoluhráč Franziska jako klíčový: „Už jsme byli jednou nohou v autobuse na cestě domů. Těsné vítězství proti Mühlhausenu celý tým extrémně nakoplo.“

Adam Procházka