K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Polanský vítězem TOP 10 už dvě kola před koncem


Pražský triumf si český junior zajistil výhrou nad Rumunem Pleteou

Už dvě kola před koncem turnaje TOP 10 juniorů a kadetů v Praze si český reprezentant Tomáš Polanský zajistil vítězství v kategorii juniorů. Skvělého úspěchu dosáhl trojnásobný medailista letošního MEJ v Záhřebu vítězstvím nad Rumunem Cristianem Pleteou, po němž bylo jasné, že už ho žádný ze soupeřů v konečném hodnocení nemůže předstihnout.

Zopakoval tak po osmi letech doposud jediný triumf českého hráče v historii samostatné republiky na tomto turnaji. V roce 2008 v Sheffieldu tehdy vyhrál Tomáš Tregler. Jeho jmenovec se do nedělního rána probudil s vědomím, že jedno vítězství mu zřejmě definitivně otevře cestu za vysněným cílem. „Byl jsem proto hodně nervózní. Tušil jsem, že pokud vyhraju, už budu mít celkové vítězství v kapse. Podle toho to taky vypadalo, spousta chyb, částečně vinou špatného míčku, částečně velkou dávkou nervozity. Ale myslím, že si fanoušci užili, protože vše nakonec dobře dopadlo a po docela vyrovnaném boji jsem 4:2 vyhrál,“ usmíval se český reprezentant.

V odpoledním programu na svoje dopolední vystoupení navázal další výhrou nad Bělorusem Aliaksandrem Khaninem a s úsměvem šel dělat rozhovor pro oficiální webové stránky ETTU. „Mám obrovskou radost, protože tento turnaj jsem prostě chtěl vyhrát. Byl jsem nejvýše nasazený hráč, navíc se hrálo v Praze. Nebylo to úplně jednoduché, ale jsem spokojen. A pokud ještě v posledním zápase porazím Francouze Seyfrieda, bude to super.“

Výborně vstoupila do programu posledního dne turnaje také kadetka Zdena Blašková. Porazila Ázerbajdžánku Chen Xingtai 4:3, když musela dotahovat náskok dvou setů. „Moje hra se každým zápasem zlepšuje a se svým výkonem jsem byla moc spokojená. Hlavně jsem dokázala za stavu 1:3 na sety zabojovat a nakonec zápas dovést do vítězného konce. To se mi třeba první den nedařilo. Je škoda, že jsem byla tolik nervózní, ale myslím, že po turnaji nakonec nebudu zklamaná. Skončím někde uprostřed startovního pole, což není sice žádný zázrak, ale ani propadák,“ usmívala se česká kadetka. Druhý souboj nedělního programu jí nevyšel podle představ. Vysoká Ruska Anastasia Kolishová zvládla lépe koncovky prvních dvou setů a vedla 2:0. Za stavu 3:1 pak nedovolila Blaškové podobný scénář, která česká hráčka předvedla proti Ázerbajdžánce. „Škoda ve čtvrtém setu promarněné šance na vítězství. Za stavu 8:10 jsem odvrátila dva setboly, jenže pak jsem vše pokazila dlouhým servisem. To byla hloupá chyba, která mě stála set a mnohem lepší pozici ve druhé polovině zápasu. Ale jak už jsem řekla, mám dobrý pocit ze své hry, což je pro mne v tuto chvíli to nejdůležitější,“ dodala.

Zbylí dva čeští zástupci pokračovali v bojovných výkonech, které ovšem na kvalitní soupeře nestačily. Kadet Jan Valenta i juniorka Nikita Petrovová své úvodní dva nedělní zápasy prohráli a na čestný úspěch v turnaji už jim zbýval jen jediný pokus.

 

Turnaj TOP 10 juniorů, Praha

logo-TOP10_CMYK_white_1744d_r_215x121 

Výsledky českých reprezentantů

Kadeti: Vincent Picard (Fr.) – Jan VALENTA 4:0 (5,11,8,6), Maciej Kolodziejczyk (Rak.) – Jan VALENTA 4:2 (-11,4,-3,5,10,2).

Kadetky: Zdena BLAŠKOVÁ – Chen Xingtai (Ázerb.) 4:3 (-8,2,-4,-9,9,4,6), Anastasia Kolishová (Rus.) – Zdena BLAŠKOVÁ 4:2 (6,6,-7,10,-9,9).

Junioři: Tomáš POLANSKÝ – Cristian Pletea (Rum.) 4:2 (6,10,-7,5,-9,7), Tomáš POLANSKÝ – Aliaksandr Khanin (Běl.) 4:2 (1,-7,-8,6,7,6).

Juniorky: Maria Malaninová (Rus.) – Nikita PETROVOVÁ 4:0 (6,9,9,10), Daria Trigolosová (Běl.) – Nikita PETROVOVÁ 4:1 (6,8,7,-10,1).

 

Průběžné pořadí po 8 kolech:

Junioři: Tomáš POLANSKÝ 8/0, Andreas Levenko (Rak.) 6/2, Joe Seyfried (Fr.) 5/3, Cristian Pletea (Rum.) 4/4, Rares Sipos (Rum.) 4/4, Carlos Vedriel (Šp.) 4/4, Alexandr Khanin (Běl.) 3/5, Tobias Hippler (Něm.) 3/5, Irvin Bertrand (Fr.) 2/6, Alexandru Manole (Rum.) 1/6.

Juniorky: Adina Diaconuová (Rum.) 8/0, Andre Dragomanová (Rum.) 7/1, Audrey Zarifová (Fr.) 7/1, Jing Ning (Ázerb.) 4/4, Marie Migotová (Fr.) 3/5, Xuan Zhang (Šp.) 3/5, Maria Malaninová (Rus.) 3/5, Daria Trigolosová (Běl.) 3/5, Ho Tin-Tin (Angl.) 2/6, Nikita PETROVOVÁ 0/8.

Kadeti: Vladimir Sidorenko (Rus.) 7/1, Truls Moregard (Švéd.) 7/1, Maksim Grebnev (Rus.) 6/2, Lilian Bardet (Fr.) 5/3, Bilal Hamache (Fr.) 4/4, Carlo Rossi (It.) 4/4, Chenxi Wang (Ázerb.) 3/5, Maciej Kolodziejczyk (Rak.) 2/6, Vincent Picard (Fr.) 2/6, Jan VALENTA 0/8.

Kadetky: Tania Plaianová (Rum.) 6/2, Anastasia Kolišová (Rus.) 6/2, Xingtai Chen (Ázerb.) 5/3, Prithika Pavadeová (Fr.) 5/3, Jekatěrina Zironovová (Rus.) 4/4, Zdena BLAŠKOVÁ 4/4, Anna Wegrzynová (Pol.) 4/4, Zhou Chuyi (Ázerb.) 4/4, Laura Tiefenbrunnerová (Něm.) 2/6, Marta Vukeličová (Chorv.) 0/8.

Více informací o turnaji zde: http://www.ettu.org/en/events/europe-youth-top-10/general-information/