K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Postup českých týmů v Poháru ETTU


Barbora Kapounová se zasloužila o postup výhrou nad obranářkou Aninou Arlouskayou

Zatímco muži SF SKK El Niňo Praha jistili postup do 3. fáze Poháru ETTU hladkou výhrou nad portugalským GDCS Juncal, ženy TT Moravský Krumlov před vlastním publikem bojovaly o druhé místo ve skupině až do samotného závěru duelu s tureckým Tigem Spor Club. Nakonec se jim podařilo zvítězit 3:2 a také ony si zahrají play off.

Pražané neponechali nic náhodě a převálcovali svého soupeře bez ztráty jediného setu. Vyhráli tak skupinu C a podobně jako vloni postoupili do další fáze.

Hráčky Moravského Krumlova byly naopak krůček od vyřazení. Běloruská obranářka Alina Arlouskaya v barvách tureckého klubu totiž porazila Japonku Mitsuki Yoshidovou a pak ve třetím duelu přehrála Rumunka Cristina Ciocicuová domácí Kristýnu Mikulcovou. Hostující tým měl vítězství na dosah. Co na tom, že úvodní dvouhru Jekatěrina Černavskaya proti Fulyi Yildimirové zvládla, jednička tureckého týmu Arlouskaya mohla jistit postup. Domácí trenéři však vytáhli trumf v podobě Barbory Kapounové. Ta zvládla těžký souboj s běloruskou obranářkou a vykřesala naději pro Moravský Krumlov. Obrat v utkání pak dokonala Mitsuki Yoshodivá, která vítězstvím na Yildimirovou posunula český tým do dalších bojů.

Třetí fáze Poháru ETTU už se hraje vyřazovacím způsobem. Na programu je ve druhé polovině listopadu a při losování budou v osudí oba české týmy.

 

Pohár ETTU mužů, 2018/2019

2. fáze, skupina C

SF SKK El Niňo Praha – GDCS Juncal 3:0

Dmitrij PROKOPCOV – Mihai SARGU 3:0 (10,5,7), Jakub KLEPRLÍK – Andrei BUKIN 3:0 (4,1,7), Stanislav KUČERA – David BESSA 3:0 (4,1,3).

Pořadí ve skupině: 1. SF SKK El Niňo Praha 6 bodů, 2. Borges Vall 5, 3. GDCS Juncal 4, 4. TT Team Poltava 3.

 

Pohár ETTU žen, 2018/2019

2. fáze, skupina D

TT Moravský Krumlov – Tigem Spor Club 3:2

Jekatěrina ČERNAVSKAJA – Fulya YILDIRIMOVÁ 3:1 (-5,12,9,9), Mitsuki YOSHIDOVÁ – Alina ARLOUSKAYA 1:3 (-9,6,-9,-9), Kristýna MIKULCOVÁ – Cristina CIOCICUOVÁ 2:3 (8,3,-4,-4,-5), Barbora KAPOUNOVÁ – Alina ARLOUSKAYA 3:1 (-6,8,9,7), Mitsuki YOSHIDOVÁ – Fulya YILDIRIMOVÁ 3:1 (6,6,-9,4).

Pořadí ve skupině: 1. TTV Lybrae Heerlen 5 bodů, 2. TT Moravský Krumlov 5, 3. Yalova Belediye Genclik Spor Kulübü 4, 4. Tigem Spor Club 4.

Kompletní informace o Poháru ETTU mužů najdete ZDE

Kompletní informace o Poháru ETTU žen nejdete ZDE