K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Povedené vystoupení Jiřího Martinka na Estonian Open


Český reprezentant získal na turnaji v Tallinnu dvě medaile

Na turnaji Estonian Open, který proběhl ve dnech 28. listopadu až 1. prosince, se zadařilo Jiřímu Martinkovi. Dvacetiletý český reprezentant v Tallinnu vybojoval bronzovou medaili ve dvouhře a společně s Michalem Kratochvílem skončili druzí v soutěži družstev.

Jiří Martinko prohrál v semifinále dvouhry s pozdějším vítězem Tobiasem Rasmussenem z Dánska 1:4 na sety, následně přehrál 256. hráče světa Michaela Taubera z Izraele 4:1 a v boji o konečné třetí místo nedal šanci Slováku Thomasi Keinathovi, kterého zdolal 4:0.

Turnaj se mi moc líbil. Odehrál jsem solidní počet kvalitních zápasů a díky třetímu místu jsem získal i nějaké body do světového žebříčku. Organizace turnaje sice nebyla na takové úrovni jako v seriálu World Tour, přesto se v Estonsku sešla dobrá konkurence a jsem rád, že jsem se turnaje zúčastnil,“ zhodnotil svou návštěvu Tallinnu Jiří Martinko.

Kromě dvouhry se Jiřímu Martinkovi dařilo i ve družstvech, společně s Michalem Kratochvílem našli přemožitele až ve finále, kde nestačili na smíšený polsko-slovenský tým Yimu Wang, Thomas Keinath. Druhý český zástupce na turnaji Michal Kratochvíl obsadil ve dvouhře 11. pozici.