K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Pozdrav z Čáslavic, malé obce s velkým srdcem


Iveta Vacenovská si show Všichni za stůl 3 náramně užívá

Superhrdinové a další členové akce Všichni za stůl 3 tentokrát zavítali na základní školu v obci Čáslavice. Malá školní budova nemá vlastní tělocvičnu, přesto o program velice stála. Show se proto uskutečnila v tamním kulturním domě.

Poté, co moderátor děti navnadil a pobavil, nastoupila na scénu superhrdinka Iveta Vacenovská. Předvedla několik mistrovských kousků a exhibice nabrala na obrátkách. Při závěrečné autogramiádě chtěl každý žáček na památku její autogram. Už jsme se začali obávat, že nevystačí podpisové kartičky. Nakonec si podpis olympioničky a juniorské mistryně Evropy odnesly všechny děti.

Pro žáky jsme připravili několik stanovišť s nejrůznějšími aktivitami. Kromě stolního tenisu a dalších sportovních aktivit děti zaujal také malovací koutek. V něm měly k dispozici výkresy i pastelky, aby mohly namalovat zážitky z nevšedního dne. Porota nakonec vybrala pět nejkrásnějších výtvorů, které ocenila. Autoři vítězných obrázků vyhráli pingpongové pálky. Dárky dětem věnovali naši sponzoři, společnosti Pražská Plynárenská a Bubble Joy.

Zájem dětí o ping-pong byl obrovský. Škole jsme darovali pingpongový stůl, pálky i míčky, teď už stačí posílit kroužek, aby se dostalo na všechny děti. Na škole zatím funguje menší kroužek stolního tenisu. Vede jej paní učitelka Veronika Schönbergerová, která je sama členkou sportovního oddílu Stařeč. Oddíl reprezentuje na turnajích ve stolním tenise už řadu let. “Jsme sice malá škola, ale máme akční děti i učitelky. Tím, že jsme v malé obci se za námi málokdy někdo vydá s takto zajímavým programem. Proto jsem velmi usilovala, abyste přijeli a jsem moc ráda, že jste vyšli vstříc. Děti jsou nadšené a já doufám, že od ledna rozjedeme nový kroužek, kde už použijeme i ceny, které jsme dostali od vás,“ říká paní učitelka Veronika Schönbergerová.

Show se zúčastnilo okolo stovky dětí. Náramně si program užily a na konci nechtěly uvěřit, že končí. I my máme radost, že se akce vydařila.