K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ve finále vyzve pražské El Niňo obhájce titulu z Ostravy


Tomáš Tregler dvěma body pomohl k výhře nad Libercem

Podobně jako v minulém roce se o titul mistra republiky střetnou SF SKK El Niňo Praha a obhájce titulu TTC Ostrava 2016. Moravský klub o svém postupu rozhodl v semifinálové sérii proti SKST Liberec EUROMASTER, kterou uzavřel domácí výhrou 4:1.

Hostům sice patřil úvod druhého utkání, ovšem vítězství Samuela Kalužného nad Felipe Olivaresem samo o sobě na postup stačit nemohlo. K vynikajícímu výkonu se totiž rozehrál Tomáš Tregler, k němuž se postupně přidali oba jeho spoluhráči.

Tregler s Mohamedem Shoumanem před dvěma dny prohrál 2:3, tentokrát ovšem využil domácího prostředí a výhrou 3:0 nad egyptskou posilou Liberce vyrovnal. „Trochu jsem změnil taktiku, musel jsem být aktivnější a nepouštět se do přestřelek. On mi dnes trochu hůř přijímal, takže jsem to nakonec zvládl. Byl to ale boj o každý míček. Soustředil jsem se na svoji hru a dobře to dopadlo,“ řekl po zápase ostravský hráč.

Po něm se proti Ondřeji Bajgerovi postavil trochu překvapivě Jakub Seibert, který v sestavě nahradil Radka Košťála. Jenže změna oproti prvnímu utkání libereckému trenérovi příliš nevyšla. Bajger podal soustředěný výkon a ztratil pouze jeden set. Poslal domácí do vedení a byl po zápase velmi spokojený. „My se známe už od nějakých třinácti let, kdy jsme spolu jezdili po mládežnických turnajích. Těžko jsme se mohli navzájem překvapit. Bylo důležité hrát aktivně, kdo jako první začal ve výměně, míček vyhrál. To byla taktika, se kterou jsem do zápasu šel a fungovalo to. Jsem rád, že jsem to zvládl,“ přiznal Bajger.

Jednička domácích Tomáš Tregler pokračoval ve skvělém výkonu i proti Samuelu Kalužnému. S jistotou zvládl všechny tři sety a zvýšil vedení. Definitivně pak postup jistil Felipe Olivares výhrou nad Jakubem Seibertem.

Ostrava se i ve své třetí sezoně v nejvyšší domácí soutěži probojovala do finále. Ta první dvě vyhrála, jak to bude tentokrát, to se rozhodne na konci května, kdy je na programu boj o zlato.

 

Extraliga mužů 2018/2019

Semifinále play off

TTC Ostrava 2016 – SKST EUROMASTER Liberec 4:1

Felipe OLIVARES – Samuel KALUŽNÝ 2:3 (5,-6,-10,13,-5), Tomáš TREGLER – Mohamed SHOUMAN 3:0 (8,10,5), Ondřej BAJGER – Jakub SEIBERT 3:1 (5,9,-9,7), Tomáš TREGLER – Samuel KALUŽNÝ 3:0 (7,8,3), Felipe OLIVARES – Jakub SEIBERT 3:1 (9,-8,5,7). Konečný stav série: 2:0

Kompletní informace o extralize mužů naleznete ZDE

 

Související novinky

Všechny novinky