K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Ostrava vyhrála po boji v Liberci 4:3


Ondřej Bajger zavelel za stavu 0:2 k obratu a pak s Tomášem Treglerem vyhráli i čtyřhru

V semifinále play off extraligy mužů začala také druhá série mezi SKST Liberec EUROMASTER a obhájcem titulu TTC Ostrava 2016. Utkání na severu Čech bylo nesmírně vyrovnané a pochopitelně dlouhé. Až ve čtyřhře nakonec rozhodli o svém vítězství hráči Ostravy.

V úvodní dvouhře trochu překvapivě po pětisetové bitvě porazil Egypťan Mohamed Shouman ostravskou jedničku Tomáše Treglera. A právě Shouman byl jediným hráčem, který ve dvouhře nezaváhal. Jinak si čistý štít neudržel nikdo jiný. Zahraniční posila hostů Chilan Felipe Olivares prohrál druhý zápas se Slovákem Samuelem Kalužným a nad obhájcem titulu se začínala stahovat mračna.

Ta však odehnal skvělým výkonem Ondřej Bajger. Vyhrál dvě koncovky proti Radku Košťálovi, pak sice jeden set prohrál, ale vítězství si vzít nenechal. Po zápase byl pochopitelně velmi spokojený. „Věděl jsem, že za případného stavu 0:3 bychom už těžko utkání otáčeli, ale i přesto jsem se snažil soustředit na svůj výkon. Radka jsem porazil poprvé v kariéře, posledních pět zápasů jsem s ním vždycky prohrál 2:3. Musel jsem být především trpělivý, nehrál jsem moc rychle, spíše na faleš, což mu vadilo,“ řekl.

Na jeho výkon hned v dalším zápase navázal Tomáš Tregler, který si ve třech setech poradil se Samuelem Kalužným. Pak sice opět strhl vedení na stranu domácích Shouman, jenže pro změnu Olivares v poslední dvouhře přehrál Košťála.

Diváci v hale se rozhodně nenudili, protože přišla na řadu čtyřhra. V ní nejprve získali dva sety hosté a byli jen krůček od cenného vítězství. Ovšem dvojice Samuel Kalužný, Mohamed Shouman se nevzdala. O jeden set celé utkání protáhla a ve čtvrté sadě držela dlouho krok. Koncovka ovšem patřila ostravské dvojici Tomáš Tregler, Ondřej Bajger. Hosté vyhráli 4:3 a výrazně se přiblížili postupu do finále. Druhé utkání série se totiž hraje v sobotu na jejich stolech.

Trenér Petr Korbel ale upozornil, že série ještě nekončí. „Udělali jsme první krok, ale musíme ještě jednou vyhrát. V tomto utkání rozhodovaly maličkosti, navíc, závěrečná čtyřhra, to je vždy loterie. Nejsem úplně spokojen s výkonem našich hráčů, byly tam věci, které jsme si řekli, že mají hrát a oni to neplnili. To musíme do odvety změnit,“ řekl po utkání.

 

Extraliga mužů 2018/2019

Semifinále play off

SKST EUROMASTER Liberec – TTC Ostrava 2016 3:4

Mohamed SHOUMAN – Tomáš TREGLER 3:2 (9,-3,-2,6,7), Samuel KALUŽNÝ – Felipe OLIVARES 3:1 (-7,8,9,8), Radek KOŠŤÁL – Ondřej BAJGER 1:3 (-8,-10,6,-7), Samuel KALUŽNÝ – Tomáš TREGLER 0:3 (-10,-8,-7), Mohamed SHOUMAN – Ondřej BAJGER 3:0 (14,6,9), Radek KOŠŤÁL – Felipe OLIVARES 1:3 (-4,9,-7,-9), Samuel KALUŽNÝ, Mohamed SHOUMAN – Tomáš TREGLER, Ondřej BAJGER 1:3 (-5,-10,6,-7).

Další program semifinále play off

Pátek, 10. května (2. utkání)

TJ Sokol PP Hradec Králové 2 – SF SKK EL Niňo Praha

Sobota, 11. května (2. utkání)

TTC Ostrava 2016 – SKST EUROMASTER Liberec

Neděle, 12. května (případné 3. utkání)

SF SKK EL Niňo Praha – TJ Sokol PP Hradec Králové 2

Pondělí, 13. května (případné 3. utkání)

SKST EUROMASTER Liberec – TTC Ostrava 2016

Kompletní informace o extralize mužů naleznete ZDE