K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Pražské derby v extralize vyhrálo s přehledem El Niňo


Dmitrij Prokopcov už si na své konto připsal dvacáté vítězství v sezoně

V televizní předehrávce 14. kola extraligy mužů porazili hráči mistrovského SF SKK El Niňo Praha městského rivala a aktuálně druhý tým tabulky KT Praha 4:0. Utkání před kamerami ping-pong.tv si užili také členové oddílu SKST Nový Lískovec, který vyhrál soutěž s firmou Stoten.cz s názvem Všichni na instagram. Měli možnost podílet se na přenosu v roli spolukomentátorů i reportérů při rozhovorech.

Hned v úvodní dvouhře viděli diváci pětisetovou bitvu mezi Jakubem Kleprlíkem a Martinem Olejníkem. Hostující hráč skvěle začal, vyhrál první set a v tom druhém už vedl 10:6. Ani za tohoto stavu se ovšem Kleprlík nevzdal a dál hledal svoji herní pohodu. Set nakonec vyhrál, pak sice ve čtvrtém dějství nevyužil jeden svůj mečbol, ale vše si nakonec vynahradil v pátém setu, kde už v koncovce uspěl. „Mám radost, bylo to upracované vítězství. Dlouho jsem hledal svůj rytmus a svoji hru. Ale nakonec se mi to podařilo. Důležité bylo, že se mi povedlo otočit druhý set, protože za stavu 0:2 už by to bylo opravdu hodně těžké. Ale já jsem stále věřil, bojoval jsem o každý míček, takže se to nakonec povedlo,“ řekl po zápase.

Velmi vyrovnaný souboj se dal očekávat také ve druhé dvouhře, ve které proti sobě nastoupili další dva bývalí reprezentanti Dmitrij Prokopcov a Tomáš Pavelka. I v tomto zápase diváci viděli hned v prvním setu plejádu neproměněných setbolů. Domácí Prokopcov jich potřeboval celkem šest, aby set získal ve svůj prospěch. Za důležitý moment však považoval koncovku čtvrtého setu, který za stavu 2:1 opět vyhrál. „Kdyby se mu podařilo vyrovnat, bylo by to padesát na padesát. Ale já jsem tam už trochu zvolnil a hrál hlavně na jistotu. My máme podobný styl hry, založený na servisu a příjmu. Kdo to zvládal lépe, měl navrch. Šlo hlavně o to, pohlídat si příjem a zbytečně nechybovat,“ shrnul klíčové momenty nejlepší hráč aktuálního ročníku extraligy mužů. Svoji bilanci totiž tímto vítězstvím Dmitrij Prokopcov vylepšil na devatenáct vítězství při jedné jediné prohře.

Ani obranář Stanislav Kučera nechtěl pokazit skvěle rozehraný duel a velmi soustředěnou hrou postupně bral Bohumilu Vožickému všechny jeho trumfy. Prohrál sice druhý set, ale jak sám přiznal, bylo to dáno především jeho vlastními chybami. „Byl to určitě těžký zápas, protože soupeř přišel s taktikou, kterou jsem čekal. Nehnal se bezhlavě za útokem a často nechal útočit mne. Já samozřejmě nemám tuhle herní činnost tak propracovanou, takže jsem zbytečně moc chyboval. Proto ten prohraný druhý set. Pak jsem se raději stáhnul, jasné balony jsem se snažil rychle zakončit, ale jinak jsem se do útoku nehnal. Soustředil jsem se na svoji obrannou hru a tvořit jsem nechal jeho,“ vysvětloval po zápase, který nakonec vyhrál 3:1.

Jubilejní dvacátou výhru ve dvouhře v letošním ročníku extraligy si na své konto následně připsal Dmitrij Prokopcov, když porazil 3:1 Martina Olejníka. Podtrhl tak skvělý výkon úřadujícího mistra, který si samozřejmě upevnil první místo v tabulce. Trenér Petr Kaucký byl pochopitelně velmi spokojen. „Bylo to sice 4:0, jenže stačilo málo a hned první dvouhru jsme prohráli. Kuba Kleprlík ale skvěle otočil nepříznivý vývoj a pak už jsme byli lepší. Měli jsme trochu v hlavách první prohru v sezoně v minulém kole, také nás šéf klubu pokáral. Proto jsme nic neponechali náhodě a šli za vítězstvím,“ uzavřel hodnocení utkání.

Televizní duel v herně Na Kotlářce nebyl jedinou předehrávkou 14. kola. Už ve středu hostil SKST Cheb soupeře z Havířova a utkání mělo předpokládaný scénář. Domácí Tomáš Tregler nezaváhal a zařídil dva body, ostatní skončily na kontě hráčů Baníku. Junior Ondřej Květon a ani Jan Žaloudík nedokázali hostujícím hráčům sebrat bod, takže si Havířov připsal na své konto důležité vítězství směrem k šanci probojovat se na příčky pro play off.

 

Extraliga mužů 2019/2020

Výsledky utkání 14. kola

SF SKK El Niňo Praha – KT Praha 4:0

Jakub KLEPRLÍK – Martin OLEJNÍK 3:2 (-5,11,8,-12,7), Dmitrij PROKOPCOV – Tomáš PAVELKA 3:1 (12,-7,7,6), Stanislav KUČERA – Bohumil VOŽICKÝ 3:1 (4,-7,3,8), Dmitrij PROKOPCOV – Martin OLEJNÍK 3:1 (6,-8,8,6).

SKST Cheb – SKST Charvát Baník Havířov 2:4

Ondřej KVĚTON – Martin KOBLÍŽEK 0:3 (-9,-7,-13), Tomáš TREGLER – Radim BAKO 3:1 (7,-11,6,7), Jan ŽALOUDÍK – Petr DAVID 0:3 (-6,-7,-6), Tomáš TREGLER – Martin KOBLÍŽEK 3:0 (3,6,5), Ondřej KVĚTON – Petr DAVID 0:3 (-10,-5,-2), Jan ŽALOUDÍK – Radim BAKO 1:3 (-6,3,-9,-8).

Další program 14. kola

Pátek, 24. ledna

SKST EUROMASTER Liberec – TTC Ostrava 2016 (18)

TJ Sokol PP Hradec Králové 2 – TJ Ostrava KST (18)

Kompletní informace o extralize mužů naleznete ZDE