K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Pražské El Niňo si po boji zajistilo postup do finále


Jakub Kleprlík byl tentokrát klíčovou postavou vítězného týmu

Semifinálová série play off extraligy mužů mezi El Niněm Praha a Sokolem PP Hradec Králové 2 skončila. Vítěz základní části El Niňo Praha porazil Sokol PP Hradec Králové i ve druhém utkání, ovšem tentokrát to nebylo zdaleka tak snadné, jako v prvním souboji. Rozhodnout musela nakonec až čtyřhra.

Domácí tým zamíchal sestavou, když místo nemocného Vlastimila Bubna nastoupil Tomáš Hort. Ovšem vstup do utkání měl skvělý. Jakub Crha porazil Dmitrije Prokopcova a po očekávané prohře Horta s Jakubem Kleprlíkem vrátil vedení domácím Marek Klásek. Poradil si obranářem Stanislavem Kučerou 3:0. „On se v poslední době hodně zlepšil, minule mě porazil, takže jsem se musel hrát hodně na riziko. Vyhrál jsem první set a pak jsem si začal věřit. Musel jsem co nejrychleji zakončovat výměny, Standa je takový antukář, když se rozehraje, je těžké ho porazit. Měl jsem i potřebné štěstí, takže mi to vyšlo,“ komentoval zisk důležitého bodu Marek Klásek.

Bohužel, stejný hráč za stavu 3:2 nedotáhl do vítězného konce souboj s Jakubem Kleprlíkem. Vyrovnaný zápas se rozhodoval v pátém setu. V něm Klásek většinou vedl, ale nakonec prohrál 9:11. Na řadu přišla čtyřhra. Dvojice Dmitrij Prokopcov, Jakub Kleprlík v ní s výjimkou prvního setu byla o něco lepší a po výhře 4:3 Pražané postoupili do finále. „Byl to vyrovnaný souboj, clekově se to vyvíjelo zajímavě. Oni trefili sestavu a Klásek i Crha zahráli dneska skvěle. Já naopak musím ocenit výkon Kuby Kleprlíka, který psychicky zvládl zápas s Markem Kláskem. To nebylo snadné. V závěrečné čtyřhře už jsem věřil, že jsme o něco lepší my,“ řekl k utkání Dmitrij Prokopcov.

O tom, kdo bude finálovým soupeřem El Niňa se rozhodne ve druhém semifinále, v němž hrají SKST Liberec EUROMASTER a TTC Ostrava 2016. První utkání vyhrála Ostrava.

 

Extraliga mužů 2018/2019

Semifinále play off

TJ Sokol PP Hradec Králové 2 – SF SKK EL Niňo Praha 3:4

Jakub CRHA – Dmitrij PROKOPCOV 3:1 (-11,6,16,16), Tomáš HORT – Jakub KLEPRLÍK 0:3 (-5,-3,-10), Marek KLÁSEK – Stanislav KUČERA 3:1 (7,-8,4,7), Tomáš HORT – Dmitrij PROKOPCOV 0:3 (-2,-8,-3), Jakub CRHA – Stanislav KUČERA 3:0 (8,9,9,9), Marek KLÁSEK – Jakub KLEPRLÍK 2:3 (-6,-8,7,14,-9), Jakub CRHA, Marek KLÁSEK – Dmitrij PROKOPCOV, Jakub KLEPRLÍK 1:3 (6,-7,-9,-6). Konečný stav série: 0:2.

Další program semifinále play off

Sobota, 11. května (2. utkání)

TTC Ostrava 2016 – SKST EUROMASTER Liberec

Neděle, 12. května (případné 3. utkání)

SF SKK EL Niňo Praha – TJ Sokol PP Hradec Králové 2

Pondělí, 13. května (případné 3. utkání)

SKST EUROMASTER Liberec – TTC Ostrava 2016

Kompletní informace o extralize mužů naleznete ZDE

 

Související novinky

Všechny novinky