K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Přehled novinek na metodickém webu v roce 2021


Zeptejte se Ivety Vacenovské. Jeden z projektů, který na webu letos najdete

Metodický web ČAST připravil pro své čtenáře v roce 2021 několik novinek. Mezi ty největší patří spuštění projektu Iveta radí. Jedná se o online poradenství, které nabízí pomoc trenérům a hráčům stolního tenisu. Potřebujete poradit s tréninkem? Nevíte si rady s technikou a chcete zdokonalit některý z úderů? Máte zájem se zlepšit na další zápasy v lize? Pak je tato rubrika určena právě pro vás! Radit vám nebude nikdo jiný, než bývalá 23. hráčka světového žebříčku, účastnice OH v Londýně a v Riu, vítězka Ligy mistrů či mnohonásobná mistryně ČR, Iveta Vacenovská. Podrobnosti o projektu včetně odkazu na jednoduchý přihlašovací formulář najdete ZDE.

V roce 2020 uběhlo 95 let od založení Československého svazu stolního tenisu. Rádi bychom toto výročí připomněli a oslavili formou rozhovorů se žijícími legendami našeho sportu. Cílem je těmto skvělým sportovcům vzdát hold a ukázat jejich nástupcům – mladým reprezentantům a jejich trenérům – cestu, která k dosažení mimořádných výsledků vedla. Na konci ledna bude zveřejněn první Rozhovor s legendou, panem Jaroslavem Staňkem.

Metodický web bude i nadále poskytovat praktické informace pro trenéry. V minulých dnech byl zveřejněn článek Romana Čecha zaměřený na problematiku kondičních testů ve stolním tenise či záznam přednášky Evy Jeler, kde se věnovala problematice Koučinku. V průběhu února budete moct zhlédnout záznam vynikajícího ETTU webináře, který byl věnován psychologické přípravě. Překlad základních tezí do českého jazyka provádí Iveta Vacenovská. V první polovině roku v rámci rubriky „5 otázek pro…“ oslovíme reprezentační trenéry mládeže. Odpovědi Bohumila Vožického si na metodickém webu již můžete přečíst.

Spolupráci s metodickým webem přislíbili také trenéři mužské, resp. ženské reprezentace – Josef Plachý a Petr Nedoma. Dva velké projekty chystáme na druhou polovinu roku. Prvním jsou metodická videa na téma „Využití zásobníku míčků v tréninku“ a druhým vydávání „Trenérsko-metodických listů“, a to jak v elektronické, tak v tištěné podobě.

Pokračovat samozřejmě budeme ve zveřejňování již zavedených Komentářů Marka Kláska, Oblíbených kombinací a Karet nejlepších českých hráčů a hráček. Průběžně budeme reagovat na aktuální situaci a snažit se zveřejňovat další zajímavé materiály. Proto nezapomeňte, metodický web ČAST je tu pro vás i v roce 2021.

Martin Merker