K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Překvapení na úkor světové dvojky


Číňan Xu Xin nestačil ve čtvrtfinále turnaje v Macau na Švéda Mattiase Falcka

Bylo to jediné překvapení čtvrtfinálových zápasů na exhibičním turnaji v Macau, ovšem stálo za to. Švéd Mattias Falck porazil světovou dvojku Číňana Xu Xina 3:1 a zahraje si v semifinále. Porazil čínského reprezentanta poprvé v kariéře, doposud s ním čtyřikrát prohrál.

Bude současně jediným hráčem, který nehájí barvy Číny a představí se v sobotním semifinálovém programu. Jeho soupeřem bude Wang Chuqin. Ten v závěrečném souboji třetího hracího dne svedl mimořádně vyrovnanou bitvu s Brazilcem Hugem Calderanem, ale nakonec se po pětisetovém boji radoval. Druhou semifinálovou dvojici ve dvouhře mužů budou tvořit Ma Long a Lin Gaoyuan.

V soutěži žen vypadla olympijská vítězka z Ria Ding Ning, když nestačila na svoji krajanku Chen Xingtong. Jinak se ale favoritkám dařilo. Postoupily obě finalistky nedávného ITTF Finals Chen Meng i Wang Manyu, kvarteto domácích hráček v semifinále doplní Sun Yingsha.

 

WTT Macao 2020

Výsledky třetího hracího dne

Dvouhra mužů, čtvrtfinále: Lin Gaoyuan – Fang Bo (oba Čína) 3:1 (-10,7,9,5), Ma Long (Čína) – Jeoung Youngsik (Kor.) 3:2 (8,7,-10,-9,5), Mattias Falck (Švéd.) – Xu Xin (Čína) 3:1 (7,10,-2,8), Wang Chuqin (Čína) – Hugo Calderano (Braz.) 3:2 (10,-8,4,-7,9).

Dvouhra žen, čtvrtfinále: Sun Yingsha – Wang Yidi (obě Čína) 3:2 (6,-10,3,-6,9), Chen Xingtong – Ding Ning (obě Čína) 3:2 (-10,-7,9,8,12), Chen Meng (Čína) – Feng Tianwei (Singapur) 3:1 (10,7,-10,3), Wang Manyu (Čína) – Cheng I-Ching (Taiwan) 3:1 (3,7,-8,3).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

Živě můžete zápasy sledovat na Youtube na Official ITTF Channel ZDE