K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Proběhl los Ligy mistrů a Evropského poháru


Ze tří českých zástupců byly nejvýše nasazeny ženy Hodonína

Evropské klubové poháry před novou sezonou doznaly několika změn, které se odrazily také na účasti českých klubů. Nejprestižnější soutěží zůstala Liga mistrů, ve které letos startuje v obou kategoriích šestnáct týmů. V základních skupinách Evropského poháru (dříve Poháru ETTU) bude hrát šestnáct týmů mužských a dvanáct ženských.

Podle výsledků v pohárech za poslední tři sezony vzniklo pořadí, podle něhož byly přihlášené kluby do ročníku 2020/2021 seřazeny do nasazovacího žebříčku. Z českých zástupců se nejvýš na žebříku dostaly ženy SKST Stavoimpex Hodonín, a to na 7. místo, muži TTC Enfireex Ostrava jsou 11. a ženy TT Moravský Krumlov 14. Tato česká trojice si tak zajistila místa v Lize mistrů. V základních skupinách Evropského poháru žádný český klub není. Do soutěže se může dostat až v dalších fázích právě některý z klubů, které zahájí boje v Lize mistrů.

Hrací systém Ligy mistrů se oproti minulé sezoně rovněž změnil, jen osm nejlepších družstev podle žebříčku si zajistilo místa v základních skupinách, týmy na 9. – 16. místě nasazovacího žebříčku čeká dvojutkání o zbývající čtyři místa v tzv. první fázi (o konkrétním zařazení do jednotlivých skupin se rozhodne až po odehrání této první fáze). Poražení si naopak zahrají druhou fázi Evropského poháru.

Los v Lucembursku poslal v Lize mistrů žen hráčky SKST Stavoimpex Hodonín do skupiny D, kde bude jejich soupeřem TTC Berlín Eastside. S německým velkoklubem se český mistr utkal před rokem ve čtvrtfinále poháru a byl vyřazen. Druhý český zástupce v Lize mistrů žen TT Moravský Krumlov čeká zmiňované dvojutkání první fáze. V něm bude o postup bojovat se španělským Girbau – Vic TT.

Muži TTC Enfireex Ostrava také zahájí boje v Lize mistrů v první fázi. Los jim přisoudil poměrně atraktivního soupeře. Čeká je polský K.S. Dekorglass Dzialdowo, v němž u řadu let působí bývalý český reprezentant Jiří Vráblík.

Své soupeře v Lize mistrů už znají také čeští hráči, působící v zahraničí. Polský klub Grodzisk Mazowiecki, v němž hraje Pavel Širuček, čeká v základní skupině ruský favorit Fakel-Gazprom Orenburg, 1. FC Saarbrücken s Tomášem Polanským na soupisce bude ve skupině hrát s dánským Roskilde Bordtennis BTK 61, Lubomír Jančařík a jeho Mülhausen začne v první fázi a o postup do základní skupiny se utká s belgickým TTC Sokah Hoboken.

Utkání první fáze jsou na programu na začátku října, boje v základních skupinách by měly začít v listopadu.

Kompletní informace o evropských pohárech najdete na stránkách ETTU ZDE