K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Projekt Všichni za stůl má za sebou druhý ročník


Dvacet show po celé republice a víc než 4000 dětí

Úspěšný projekt České asociace stolního tenisu „Jeden za všechny, všichni za stůl“ má za sebou druhý ročník. Poslední z dvaceti letošních show se uskutečnila v pondělí v Havířově.

Poslední zastávka naší show byla teprve před několika dny, ale my jsme si už nyní jisti, že kampaň byla stejně úspěšná, jako v loňském roce. Opět jsme hravou formou předvedli stolní tenis více než čtyřem tisícům dětí ve dvaceti základních školách po celé České republice. A nyní je jen na nich, zda budou mít zájem přihlásit se po prázdninách do kroužků, které budou působit přímo na školách,“ shrnul letošní ročník první místopředseda České asociace stolního tenisu Nikolas Endal.

Důvod, proč ČAST loni rozběhla projekt „Jeden za všechny, všichni za stůl“ byl jednoduchý: Počet registrovaných sportovců v České republice v posledních letech neustále klesá. Česká unie sportu sice stále ještě eviduje přes milion členů, ovšem i tato hranice může během dvou tří let padnout. Pokles je přitom podle statistik nejvýraznější u dětí a mládeže, která nemá o sport takový zájem, jako v minulosti.

Na tento alarmující jev reagují národní sportovní svazy různými způsoby. Vedení České asociace stolního tenisu zvolilo přímou cestu. Postavit před děti stůl, dát jim do ruky pálku a říct: „Jeden za všechny, všichni za stůl“. V loňském roce se uskutečnil první ročník této ojedinělé akce a díky obrovskému zájmu další ročník proběhl i letos.

Druhý ročník projektu měl ale nový podtext: z prezentační formy se celá akce posunula přímo k té sportovní, náborové. Na spojení oddílů stolního tenisu v jednotlivých městech se školními kroužky organizátoři kampaně spoléhali nejvíc

Už v rámci jednotlivých show se žákům prvních a druhých tříd věnovali bývalí reprezentanti, z nichž někteří už působí v klubech jako trenéři. V Havířově se žáci setkali s Markem Čihákem, v Liberci s Radkem Košťálem, v Klatovech s Martinem Pytlíkem, v Kladně naopak s Hanou Valentovou. „Nám se program celé akce líbil moc, děti se skvěle bavily a určitě odcházely nadšené. Škoda jen, že nebyli přítomni jejich rodiče. Právě oni by měli vidět své děti radostně pobíhat kolem stolu. To by byla ideální forma náboru nových talentů,“ řekla k akci Hana Valentová.

Korbel_na show

Petr Korbel byl jedním z ambasadorů kampaně Jeden za všechny, všichni za stůl 2

Během dvouhodinového programu v každé škole se žáci seznamovali se základy stolního tenisu, soutěžili v dovednostních hrách, jejichž základem byl pingpongový míček a pálka, malovali obrázky se sportovní tématikou a pochopitelně také zkoušeli první údery za stolem.

Na každou akci bylo připraveno padesát raket a pět set míčků. Stoly velké i malé, dokonce také speciálně vyrobený stůl kulatý. Doprovodný tým najezdil napříč republikou přes 6 tisíc kilometrů a rozdal bezpočet drobných cen.

Ambasadory letošního ročníku akce byly české jedničky mládežnických kategorií Tomáš Polanský se Zdenou Blaškovou, pětinásobný účastník olympijských her Petr Korbel a současná nejlepší česká hráčka Iveta Vacenovská.

„I já jsem začínala se stolním tenisem zhruba v sedmi letech, takže máte nejvyšší čas,“ oslovovala s úsměvem děti při svých vystoupeních. „Po loňské kampani jsem neváhala ani minutu a opět kývla na spolupráci v ročníku letošním. Moc se mi tato forma prezentace ping pongu líbila. Děti jsou úžasně bezprostřední a myslím, že jsme je dokázali zaujmout. A ty jejich obrázky. Schovala jsem si je a vozím v autě. Budou mi připomínat báječné chvíle strávené s jejich autory,“ dodala.