K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

První den kvalifikace v Portugalsku vyšel českým mužům


Tomáš Polanský se po zranění opět dostává do skvělé formy

Zatímco Hodonín se ve středu na ping-pongové mapě světa stal pomyslným hlavním městem juniorů a kadetů, v Lisabonu se v rámci turnaje 2019 ITTF Challenge Plus Portugal Open bojuje o body do světového žebříčku dospělých. První den se v portugalském hlavním městě v akci představilo celkem osm českých reprezentantů.

Ve dvouhře mužů do 21 let postoupili do druhého kola všichni tři čeští zástupci. Jiří Martinko, Tomáš Polanský a Patrik Klos si osahávají portugalské prostředí před blížícím se evropským šampionátem jednadvacítek a postup mezi 32 nejlepších naznačil, že by jim prostředí na Pyrenejském poloostrově mohlo vyhovovat i za necelý měsíc.

Misi s cílem probít se do hlavní soutěže dvouhry mužů úspěšně zahájili David Reitšpies a Tomáš Polanský, kteří si se svými soupeři Hodaeim z Íránu, respektive Tschanzem ze Švýcarska v úvodním kole kvalifikace hladce poradili. Reitšpiese čeká ve středu v rozhodujícím zápase o postup ruský obranář Artur Abusev, Polanský změří síly s Číňanem Xiang Peng.

První zápas mezi dospělými se stal osudným Jiřímu Martinkovi, který ve čtyřech setech padl se švédským supertalentem Trulsem Moregardem, i Patriku Klosovi, jenž nestačil na zkušeného Španěla Carlose Machada.

Oba mladí čeští hráči následně spojili síly ve čtyřhře, do druhého kola kvalifikace přešli přes italský pár Mihai Bobocica, Jordy Piccolin bez boje.

V Portugalsku se zatím nedaří ženské části české výpravy. Se dvouhrou žen do 21 let se po prvním duelu rozloučily Nikita Petrovová, Anežka Ilčíková i Markéta Ševčíková, v kvalifikaci dvouhry žen toto trio doplněné o Kateřinu Tomanovskou rovněž neuspělo. Karin Adámková měla v prvním kole volný los a ve čtvrtek ji čeká v zápase o postup Indka Krittwika Royová.

Do hlavní soutěže dvouher, které v Lisabonu začnou v pátek, jsou přímo nasazeni Lubomír Jančařík, Pavel Širuček a Dana Čechová. O tom, zda toto trio někdo rozšíří, rozhodnou čtvrteční závěrečná kola kvalifikace.

 

Seamaster 2019 ITTF Challenge Plus, Portugal Open

Výsledky českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Dvouhra mužů, 2. kolo: David REITŠPIES – Amir Hossein Hodaei (Írán) 4:0 (8,10,3,6), Carlos Machado (Šp.) – Patrik KLOS 4:1 (8,11,8,-3,5), Tomáš POLANSKÝ – Cedric Tschanz (Švýc.) 4:1 (1,-7,8,7,7), Truls Moregard (Švéd.) – Jiří MARTINKO 4:1 (3,-9,7,7,10).

Dvouhra žen, 1. kolo: Nikoleta Puchovanová (Sloven.) – Anežka ILČÍKOVÁ 4:2 (-3,-10,5,8,11,3), Zhang Binyue (Čína) – Kateřina TOMANOVSKÁ 4:0 (5,5,9,2), Orsolya Feherová (Maď.) – Nikita PETROVOVÁ 4:1 (5,-8,5,7,10), Margo DeGraefová (Bel.) – Markéta ŠEVČÍKOVÁ 4:3 (-6,7,-5,-8,7,7,9),

Čtyřhra mužů, 1. kolo: Jiří MARTINKO, Patrik KLOS – Mihai Bobocica, Jordy Piccolin (It.) 3:0 W. O.

Dvouhra mužů do 21 let, hlavní soutěž, 1. kolo: Jiří MARTINKO – Valentin Pieraert (Bel.) 3:2 (-12,9,-5,4,8), Patrik KLOS – David Valenzuela (Chile) 3:1 (9,-9,2,4), Tomáš POLANSKÝ – Tobi Falana (Nig.) 3:0 (1,4,5).

Dvouhra žen do 21 let, hlavní soutěž, 1. kolo: Naděžda Bogdanovová (Běl.) – Anežka ILČÍKOVÁ 3:0 (4,7,6), Leili Mostafaviová (Fr.) – Markéta ŠEVČÍKOVÁ 3:1 (7,-9,7,7), Tsai Yu-Chin (Taiwan) – Nikita PETROVOVÁ 3:1 (4,8,-7,5).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE